16:45 12.07.2018

Індекс інвестпривабливості України в I півріччі збільшився і продовжує зберігати нейтраліте

3 хв читати
Індекс інвестпривабливості України в I півріччі збільшився і продовжує зберігати нейтраліте

Індекс інвестиційної привабливості України в І півріччі 2018 року становив 3,1 бали з 5 можливих (де значення 3 вважається нейтральним, а показники вище трьох свідчать про позитивний поступ).

Цей показник на 0,07 бали більше, ніж у другому півріччі 2017 року і на 0,05 бали менше аналогічного періоду минулого року, свідчать підсумки регулярного дослідження Європейської бізнес асоціації (ЄБА), проведеного на основі опитування 138 керівників підприємств.

"Найвищий індекс було зафіксовано наприкінці 2010 - початку 2011 року - 3,4 і 3,39 балів відповідно. Результат у І півріччі 2017 року був найвищим з 2011 року (3,15 бали). Зараз індекс підвищився і залишається в нейтральній площині", - зазначається в повідомленні ЄБА.

Згідно з матеріалами дослідження, 34% підприємців схильні вважати, що в найближчі шість місяців інвестклімат покращиться, 28,1% вважають нинішній інвестклімат привабливим, а 30,5% керівників компаній вважають, що клімат вже покращився за останні півроку.

"Позитивні зрушення є. Наприклад, незадоволених інвесткліматом в 2017 році було 58%, зараз їхня кількість на 20% скоротилася - це суттєво. Але слід ще багато над чим працювати. 38% інвесторів досі не задоволені бізнес-кліматом. Бачимо сигнал, що в країні поступово починають відбуватися зміни, але темпів збавляти не можна", - цитує прес-служба виконавчого директора ЄБА Анну Дерев'янко.

Майже половина підприємців (46,1%) назвали причиною свого невдоволення високий рівень корупції, 40,6% - відсутність довіри до судової системи, 35,9% - відсутність земельної реформи, свідчать матеріали дослідження.

Серед позитивних змін керівники підприємств відзначають ухвалення законів про валюту, про товариства з обмеженою відповідальністю, про антикорупційний суд, а також стабільність гривні і помітний розвиток електронних сервісів та діджіталізацію економіки. А також, прихід на ринок України нових іноземних інвесторів, зокрема, в сфері рітейлу, автоматичне відшкодування податку на додану вартість та скасування печаток, початок реформування охорони здоров'я.

Водночас підприємці відзначають такі негативні явища, як контрабанда, посилення тиску контролюючих органів, загострення конфлікту на сході України і початок передвиборної кампанії, вказує ЄБА.

Згідно з повідомленням асоціації, бізнес вважає, що для поліпшення ситуації необхідно запустити роботу антикорупційного суду і реформувати судову систему, відкрити ринок землі і знизити податковий тиск на фонд оплати праці. Крім цього, опитані керівники компаній відзначають також необхідність детінізації економіки, більшого інформування про позитивні зміни, розвиток інновацій і введення другого рівня обов'язкового накопичувального пенсійного страхування.

Серед інших чинників, які здатні позитивно вплинути на бізнес-клімат, ЄБА в своєму дослідженні відзначає скорочення державного апарату. "На думку деяких опитаних, навіть уп'ятеро", - наголошують автори дослідження.

Як повідомлялося, за підсумками І півріччя 2017 року індекс знизився на 0,12 бали порівняно з І півріччям 2017 р. - до 3,03 бали, проте порівняно з показником ІІ півріччя 2016 р. це значення було на 0,18 бала вище.

Індекс інвестпривабливості України вимірюється кожні півроку з 2008 року і складається з трьох компонентів: оцінка інвесторами попереднього періоду, прогнози, оцінка нинішнього стану. За всю історію вимірювань індекс жодного разу не досяг позитивної зони - вище 4 балів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ЄБА відзначає подальше скорочення кількості міжнародних клінічних досліджень лікарських засобів в Україні

ЄБА розкритикувала рішення уряду про передання в концесію держлісгоспів

Індекс інвестпривабливості України в II пол. 2016 р. завмер

Програму докапіталізації ще мють підписати шість із 20 найбільших банків - глава НБУ

Бізнес закликає не вводити радикальну податкову реформу з 1 січня - ЄБА

Бізнес очікує від податкової реформи, перш за все, прозорої роботи податкових органів - ЄБА

Рішення Кабміну про єдину митну вартість імпорту може спровокувати санкції до українського експорту - ЄБА

Європейська бізнес асоціація закликає компанії, які працюють в Україні, повідомляти про факти корупції

Інвестори втрачають впевненість в Україні - ЄБА

Угода з МВФ в умовах призупинення євроінтеграції стала б сигналом іноземним інвесторам про серйозність реформаторських намірів влади - ЄБА

ОСТАННЄ

Унаслідок аварії на окружній дорозі під Харковом одна людина загинула, троє постраждали

У другій половині дня 18 листопада в Києві місцями невеликий мокрий сніг і ожеледиця

Екс-президента Януковича госпіталізували в Москві

У Запоріжжі місцеві жителі висадили 30 кленів на території міського парку

Меркель і Макрон зустрінуться 18 листопада в Берліні

ЄС вимагає притягнути до відповідальності винних у вбивстві саудівського журналіста Хашкаджі

Командувач ВМС України перевірив хід будівництва об'єктів для національного флоту

Прикордонник, на якого наїхав машиною контрабандист на Закарпатті, помер, не приходячи до тями

За минулу добу бойовики 16 разів відкривали вогонь по позиціях ЗС України, один український військовослужбовець загинув

Українські парламентарії запросили представників Канади спостерігачами на виборах 2019 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА