20:39 12.07.2018

Слон Карл прооперований у зоопарку Талліна за участю сорока солдатів-строковиків

2 хв читати
Слон Карл прооперований у зоопарку Талліна за участю сорока солдатів-строковиків

У Талліннському зоопарку понад 60 людей, включаючи більше 40 військовослужбовців, взяли в четвер участь у проведенні африканському слону Карлу операції з розкриття двох абсцесів, повідомляє прес-служба зоопарку.

"На передній нозі Карла вже деякий час був гнійне утворення, тобто абсцес. Другий абсцес, поменше, був на щоці слона", - розповів директор зоопарку Тійт Маран.

Операція пройшла у співпраці з ветеринарами Естонського університету природничих наук, яких представляла команда з п'яти хірургів на чолі з завкафедри клінічної ветеринарної медицини Олександром Семеновим. В операції також брав участь доктор Кобус Раате, який 15 років пропрацював в Крюгерському національному парку ПАР і має досвід в лікуванні понад 1 тис. слонів.

"Під час операції ми розкрили обидва абсцеси, очистили рани зсередини і взяли проби, щоб уточнити діагноз", - повідомив О.Семенов після завершення операції.

Директор зоопарку зазначив, що "оскільки великий абсцес був розташований поблизу правого ліктьового суглоба слона, був ризик, що під час загальної анестезії слон ляже не на той бік, тому прийняли рішення на користь анестезії в положенні стоячи".

"Також був ризик, що Карл впаде. Тому, щоб його підняти, на місці чергував 41 строковик Сторожового батальйону. Вони за необхідності рухали б слона, що важить 6 тонн", - повідомив Т.Маран.

Проте, як зазначив О.Семенов, "все пройшло за планом". "Слон заснув в правильному положенні, і нам не потрібна була допомога військовослужбовців", - пояснив він.

Відвідувачі Талліннського зоопарку тепер деякий час не зможуть побачити Карла, оскільки йому буде потрібно не менше тижня на те, щоб прийти в себе після операції.

Як зазначає К.Раат, "подібні рани заживають до півроку після операції і можуть спочатку налякати відвідувачів зоопарку". Однак він закликав їх не турбуватися, оскільки "кровотеча ран є частиною процесу одужання".

У Талліннському зоопарку живуть три африканські слони: слонихи Драй і Фіен і слон Карл, що народилися в Крюгерському національному парку в ПАР. Слони прибули до Таллінна влітку 1985 року, коли їм було два-три роки.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пам'ятник Людмилі Гурченко відкрили в центрі Харкова

Лідер республіканців у сенаті закликав прийняти нові санкції проти Росії

У знайденому в Єгипті чорному саркофазі вчені виявили три мумії

Повітряний простір Бельгії знову відкрили для польотів

Трамп розкритикував рішення ЄС оштрафувати Google на € 4,34 млрд

Суд у справі про теракт біля Палацу спорту в Харкові вперше за три місяці продовжив вивчати матеріали провадження

На Закарпатті затримали великого торговця наркотиками

Суд продовжив арешт депутата так званої Євпаторійської міськради Осьмініна, підозрюваного в сприянні окупації Криму

Міноборони намагається через суд розірвати договір із генпідрядником через незавершену реконструкцію казарми в Одесі

Суд конфіскував у священика Києво-Печерської лаври майже 1,4 млн грн, які той намагався нелегально вивезти до РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА