11:31 17.07.2018

ГПУ проведе в центрі Києва слідчий експеримент у рамках розслідування "справ Майдану"

2 хв читати

Генеральна прокуратура України з вівторка, 17 липня, розпочинає проведення слідчого експерименту в центрі Києва в рамках розслідування "справ Майдану", який триватиме протягом місяця, повідомив начальник слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

"Від сьогодні розпочинається слідчий експеримент... Три місяці - це максимальний термін з урахуванням різних несподіванок. Слідчі, судові експерти називали порядок проведення слідчих дій, планували протягом місяця завершити", - сказав С.Горбатюк на брифінгу у вівторок у Києві.

"Сподіватимемося, що так (протягом місяця) і буде, тому що на сьогодні всі зацікавлені надавати допомогу, а запас часу - з урахуванням об'єктивних обставин, які можуть на це вплинути", - додав він.

Начальник слідчого управління звернув увагу, що буде тимчасово перенесено пам'ятник і хрест героям Небесної Сотні у зв'язку з необхідністю проведення слідчих дій на тому місці, й закликав суспільство не сприймати це критично. "Це лише тимчасово для проведення слідчих дій саме на тому майданчику, на тому "п'ятачку", де загинули протестувальники", - уточнив він.

За словами С.Горбатюка, під час безпосереднього проведення слідчих дій - слідчого експерименту - будуть оточені вулиці на кілька годин.

Начальник слідчого управління наголосив, що також створюється 3D-модель за вул. Інститутської, що дасть змогу скоротити тривалість проведення слідчий дій. Він висловив сподівання на те, що таку модель буде створено протягом місяця або кількох, доки триває слідчий експеримент.

С.Горбатюк звернувся до адвокатів підозрюваних: "Якщо є якісь клопотання щодо проведення додаткових слідчих дій, додаткового огляду місця подій, додаткових слідчих експериментів на місці події, прохання в цей час - протягом трьох місяців - звертатися до слідчого, прокурора, щоб провести ці дії та щоб надалі не було маніпуляцій, що хтось намагався перешкоджати встановленню істини".

Начальник слідчого управління також не виключив можливості участі підозрюваних "беркутівців" у слідчому експерименті, справа стосовно яких розглядається в суді. "Запрошення для проведення слідчих дій передано їхнім захисникам. Погодяться вони чи ні, наразі не відомо. Якщо так, то, звісно, вони братимуть участь у слідчому експерименті", - сказав він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА