17:13 18.07.2018

КС відновив соцгарантії постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи

3 хв читати
КС відновив соцгарантії постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи

Конституційний суд (КС) України прийняв рішення у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів і відновив соціальні гарантії постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи, скасовані законом №76-III, ухвваленим наприкінці 2014 року.

Як повідомляє в середу відділ комунікацій КС і правового моніторингу, суд дійшов висновку, що підпункт 2, абзаци 1, 2 підпункту 3, підпункт 4, абзаци 1, 2 підпункту 5, абзаци 1-4 підпункту 6, підпункт 7 пункту 4 розділу I закону №76, частина 3 статті 22, частина 2 статті 24, частина 7 статті 30 закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 роки (№796-ХII) зі змінами, стаття 53 ( крім її назви), стаття 60 закону №796 в редакції закону №76-III суперечать статтям 3, 16 Конституції України.

Зокрема, встановлено, що передбачені пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

КС встановив, що виконання державою боргу зі збереженню генофонду українського народу вимагає, зокрема, належного обсягу державних витрат, зокрема, в сферу охорони здоров'я, соціального забезпечення та їх ефективного використання. Пільги, компенсації та гарантії є особливою формою відшкодування збитку зазначеної категорії громадян, тому скасування або обмеження цих пільг, компенсацій і гарантій без рівноцінної заміни " свідчитиме про відступ країни від її конституційного обов'язку".

У рішенні Суду також зазначається, що пільги, компенсації і гарантії, встановлені в законі №796-ХII, є особливою формою відшкодування збитку таким особам за втрачене здоров'я, моральні та фізичні страждання, обмеження в реалізації своїх здібностей і можливостей забезпечити собі гідний рівень життя. Крім того, КС зазначив, що рівень соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має забезпечувати їм гідне життя, і не повинен залежати від майнового стану їхніх сімей.

Таким чином, КС вважає, що передбачені оскаржуваними положеннями зміни до закону №796-ХII, що стосуються обмеження або скасування пільг, компенсацій і гарантій, привели до звуження прав постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, зниження рівня їх соціального забезпечення і фактично є відмовою держави від своїх зобов'язань, передбачених статтею 16 Конституції України.

"Закон №76 в частині скасування або обмеження пільг, компенсацій і гарантій, встановлених законом №796, щодо соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, суперечить положенню частини другої статті 3 Конституції України, згідно з яким держава відповідає перед людиною за свою діяльність. На підставі викладеного Конституційний суд України дійшов висновку, що підпункт 2, абзаци перший, другий підпункту 3, підпункт 4, абзаци перший, другий підпункту 5, абзаци перший - четвертий підпункту 6, підпункт 7 пункта 4 розділу I закону №76, частина третя статті 22, частина друга статті 24, частина сьома статті 30 закону №796, стаття 53 (крім її назви), стаття 60 закону №796 у редакції закону №76 не відповідають Конституції України (є неконституційними)", - роз'яснює КС.

Зазначені положення втрачають чинність з дня ухвалення цього рішення Конституційним Судом.

КС також встановив, що з дня ухвалення цього рішення статті 53 і 60 закону №796-ХII мають застосовуватися в редакції до внесення змін законом №76-III.

Рішення КС є обов'язковим, остаточним і не може бути оскаржене.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українська сторона готується до відведення військ уздовж усієї лінії розмежування на Донбасі - командувач ООС

Військові України та США, успішно діючи в складі єдиного підрозділу, показали сумісність армійських формувань країн під час Rapid Trident-2019

З четверга на дорогах України стане більше ділянок вимірювання швидкості за допомогою TruCAM

США вирішили застосувати проти Венесуели "Пакт Ріо"

У Чорнобилі затримали трьох сталкерів

Саудівська Аравія приєдналася до коаліції США для захисту судноплавства на Близькому Сході

Мажиліс Казахстану схвалив ратифікацію договору з Україною про екстрадицію

Ізраїльські лівоцентристи лідирують на виборах у Кнесет

Поліція Київщини розкрила замовні вбивства топ-менеджера Caparol і начвідділу реклами Київського метрополітену, затримані 7 організаторів і виконавців

Двом лікарям Інституту раку, що вимагали у онкохворих "винагороду" за безкоштовні ліки, повідомлено про підозру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА