21:07 19.07.2018

Пам'ятник Людмилі Гурченко відкрили в центрі Харкова

2 хв читати
Пам'ятник Людмилі Гурченко відкрили в центрі Харкова

У Харкові в сквері на проспекті Незалежності (колишній проспект Правди) навпроти готелю "Харків" відкрили пам'ятник відомій актрисі, народній артистці СРСР, почесному громадянину міста Людмилі Гурченко.

"Чому мені подобається робота, яку зробив Катіб Мамедов (скульптор, автор пам'ятника - ІФ)? Це Люся, Людмила Марківна, не в ролі, не її персонаж, а вона. Це неймовірно складна робота. Тому що вона з тих актрис, як вона сама говорила, на обличчі якої можна написати все, що завгодно - будь-яку роль... А як знайти її, витягнути її? Не "Вокзал...", не "Любов і голуби", не "Карнавальну ніч", не "П'ять вечорів" - а її саму, поза роллю. Це нескінченно складно... Мені здається, все дуже точно він придумав, це ніякий не персонаж, сам пам'ятник. Єдине - ніжку б я зробив тонше, вона була набагато витонченішою...", - сказав журналістам останній чоловік Л.Гурченко Сергій Сенін, який приїхав на відкриття пам'ятника.

За словами скульптора К.Мамедова, робота над пам'ятником тривала близько двох років.

"Довго над ним працювали, і я думаю, що недаремно. Вважаю, що місце вибрано ідеально, цей сквер несе багато позитиву. Наші діти тут закохуватимуться, відпочиватимуть - це здорово", - сказав К.Мамедов.

Скульптурна композиція складається з двох частин. У нижній - фігури 15 персонажів із кількох фільмів, в яких знімалася Л.Гурченко ("Вокзал для двох", "Любов і голуби", "Карнавальна ніч", "Улюблена жінка механіка Гаврилова", "Рецепт її молодості"). У верхній частині, над персонажами, - скульптура самої актриси.

Пам'ятник Л.Гурченко було встановлено за ініціативою міського голови Харкова Геннадія Кернеса.

"Ми, Харків, сьогодні повертаємо борг Людмилі Марківні. Вона завжди була тут: у своїх книгах вона описала Харків у воєнний час, а покинувши його, дала багатьом поколінням земляків можливість із гордістю говорити: "вона наша, харківська". Цей пам'ятник - це точка сили великої актриси в рідному місті. І весь цей комплекс, такий кіно-сквер, який тут створений, - гідний її краси, її щирості та її величезної, народної слави", - сказав Г.Кернес.

Л.Гурченко (12 листопада 1935 р., Харків - 30 березня 2011 р., Москва) у Харкові закінчила українську школу №6 (нині - Маріїнська гімназія), вчилася в музичній школі ім. Бетховена. У 1953 році, після її закінчення, поїхала до Москви, де поступила у ВДІК. Знялася у фільмах "Карнавальна ніч", "Вокзал для двох", "Любов і голуби", "Ідеальний чоловік", "Старі шкапи" та інших.

У серпні 2016 року в Харкові, на будинку, де Л.Гурченко жила під час німецької окупації, художники творчої групи Kailas-V намалювали портрет актриси. Провулок, в якому стоїть будинок, тепер носить ім'я Л.Гурченко.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Двоє українських військових поранені в зоні ООС

Герасимов закликає лідерів фракцій ВР підписати проект постанови про перевибори мера та міськради Сміли

Стрічка Лозниці "Донбас" отримала Гран-прі Міжнародного кінофестивалю в Севільї

Київрада схвалила зміни правил розміщення зовнішньої реклами

Катер українських рибалок затримали прикордонники РФ на Азові

Суд врахував травму Януковича і переніс його останнє слово у справі щодо держзради

Українські дипломати очікують результатів розслідування нападу на канадського журналіста в Києві

Призначення представника РФ на посаду президента Інтерполу надасть змогу Кремлю розширити можливості для переслідування політичних опонентів

Константинополь анонсував дату об'єднавчого собору

Поліцейські повернуть "ПриватБанку" 3 млн грн, а не 1,8 млн грн, як повідомлялося раніше

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА