17:51 30.07.2018

В Грузії легалізували вживання марихуани

2 хв читати
В Грузії легалізували вживання марихуани

Конституційний суд Грузії задовольнив позов членів опозиційної партії "Гірчі" Зураба Джапарідзе та Вахтанга Мегрелішвілі проти парламенту Грузії та визнав усі санкції за вживання марихуани без призначення лікаря неконституційними.

Про це рішення оголосила в понеділок перша колегія Конституційного суду.

"Вживання марихуани є сферою, захищеною правом на вільний розвиток особистості", - йдеться в постанові суду. При цьому наголошується, що заборона на споживання марихуани - це дія, спрямована проти її обігу, і тому служить законній меті захисту здоров'я споживачів. Однак, на думку суду, роль окремого користувача у сприянні обігу марихуани дуже мала, отже, загрози її індивідуального споживання також малі.

"У зв'язку з цим встановлена відповідальність за споживання марихуани не відповідає захисту законної мети та суперечить вимогам статті 16 Конституції Грузії", - йдеться в постанові суду.

Водночас Конституційний суд зазначив, що відповідальність за використання марихуани відповідає Конституції в тих випадках, коли конкретний факт споживання створює загрози для третіх сторін. Наприклад, відповідальність за вживання марихуани визнана обґрунтованою, коли ця дія має місце в навчальних, виховних або освітніх закладах, у громадських місцях деяких типів, наприклад у громадському транспорті, в присутності неповнолітніх тощо.

30 листопада 2017 року Конституційний суд Грузії задовольнив позов одного з представників опозиційної партії "Гірчі", визнавши неконституційним кримінальне покарання за вживання марихуани. Ще раніше, в липні, Конституційний суд визнав неконституційною норму, відповідно до якої посів або вирощування малої кількості марихуани для особистого користування є кримінальним злочином.

За офіційними даними, в Грузії на кожні 10 тис. осіб припадають 29 наркоманів, з них лише мала частина (11,5%) проходить лікування. Найпоширенішим наркотиком є марихуана, її вживають 63,9% наркоманів.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Карпатах зберігається загроза сходження снігової лавини

В Україні за добу 3 034 нові інфіковані COVID-19, одужало 5 236 людей

В Одесі рятувальники ліквідували пожежу в триповерховому багатоквартирному будинку, двоє людей загинуло і двоє постраждало

Кількість заражень на COVID-19 у світі перевищила 95 млн, кількість жертв - 2 млн

Російські найманці на Донбасі двічі порушили режим припинення вогню за минулу добу, без втрат

У США активізувалися спроби використати близькість до Трампа, щоб заробити на президентських помилуваннях

На Буковині зафіксували 161 новий випадок захворювання коронавірусом

Президент Південної Кореї сподівається на відновлення переговорів між КНДР і США, а також міжкорейський діалог

Китайській владі вдається поступово знижувати рівень поширення коронавірусу в країні

Новий директор Центру з контролю і профілактики захворювань США очікує до півмільйона смертей, пов'язаних з COVID-19, до середині лютого

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА