13:42 09.08.2018

Понад чверть місць держзамовлення в 2018 році отримали ВНЗ Києва

2 хв читати
Понад чверть місць держзамовлення в 2018 році отримали ВНЗ Києва

27,7% місць державного замовлення у 2018 році отримали вищі навчальні заклади Києва, поінформувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на брифінгу в четвер.

Серед лідерів адресного розміщення держзамовлення також Харківська (12,5%), Львівська (11,2%), Дніпропетровська (6,2%) та Одеська області (5,1%), а за іншими областями держзамовлення розподілили від 3,2% до 1,1%.

За словами міністра, з 58 875 абітурієнтів, які отримали рекомендації на бюджет, 51 252 (87,1%) особи виконали всі умови та були зараховані на бюджет.

"Ті 12,9%, які не прийшли та не скористалися своїм правом і можливістю бути зарахованими на бюджет, вони, напевно, пішли на платне навчання на іншу престижну спеціальність", - сказала Л.Гриневич.

Із абітурієнтів, які отримали рекомендації на бюджет, 3,8% скористалися правом на пільги під час вступу, 26,1% скористалися галузевим коефіцієнтом, 0,08% - зараховано за співбесідою, 3,7% - рекомендовано після складення іспитів, 12, 01% - скористалися Вельським коефіцієнтом.

За словами міністра, за весь час незалежності України 2018 рік став роком з найменшою кількістю випускників шкіл.

Водночас деякі виші змогли збільшити своє держзамовлення. Так, цього року до трійки вишів, які збільшили кількість рекомендацій на бюджет, увійшли: Львівський національний університет ім. Франка, НТУУ "КПІ" ім.Сікорского та НТУ "Дніпровська політехніка".

"Вступна кампанія була проведена на хорошому, адекватному рівні", - констатувала Л.Гриневич.

Крім того, повідомила вона, наступного навчального року планується винести здачу творчих конкурсів перед зовнішнім незалежним тестуванням, а також зробити так, щоб вони не перетиналися в часі між собою, щоб усі охочі могли пройти конкурси в різних вишах.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА