Інтерфакс-Україна
14:33 13.08.2018

Інститут нацпам'яті просить Генпрокуратуру та Нацполіцію розслідувати наявність портретів Леніна і Сталіна в Новгороді-Сіверському

2 хв читати

Український інститут національної пам'яті (УІНП) просить Генеральну прокуратуру та Національну поліцію розслідувати відмову від демонтажу в рамках декомунізації мозаїчних зображень Володимира Леніна та Йосипа Сталіна, розміщених на водонапірній башті в центрі м. Новгорода-Сіверського Чернігівської області.

"Український інститут національної пам'яті звернувся до Генеральної прокуратури України та Національної поліції України з офіційними листами, в яких просив: 1. Провести перевірку викладених у цьому листі обставин та в установленому порядку порушити кримінальне провадження за ст. 436 1 Кримінального кодексу України за фактом поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму. 2. Забезпечити в межах компетенції проведення розслідування зазначених обставин та притягнення винних осіб до відповідальності", - йдеться в повідомленні прес-служби УІНП.

Крім того, Інститут нацпам'яті звертає увагу, що порушенням закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" є не лише ці зображення В.Леніна та Й.Сталіна, а й недемонтоване зображення серпа й молота на будівлі на вул. Карла Маркса та неперейменування самої вул. Карла Маркса.

Мозаїчні портрети В.Леніна та Й.Сталіна були розміщені в 1930-х роках у центрі м. Новгорода-Сіверського на водонапірній башті 1901 року поряд із базарним майданом.

УІНП констатує, що ці мозаїчні зображення є символікою комуністичного тоталітарного режиму і підлягають обов'язковому демонтажу, про що місцевій владі повідомили ще минулого року.

У свою чергу Новгород-Сіверська міськрада вважає, що мозаїчні портрети В.Леніна та Й.Сталіна в центрі міста не підпадають під декомунізацію, оскільки вони не є ні пам'ятниками, ні пам'ятними знаками, і правовий механізм їх демонтажу, зокрема органами місцевого самоврядування, не передбачено в жодному нормативно-правовому акті.

Як повідомлялося, 9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів і заборону їх пропаганди та символіки.

Наприкінці травня 2018 року керівник УІНП Володимир В’ятрович заявив, що Україна практично повністю позбулася символів комуністичного минулого. Зокрема, перейменовано 987 населених пунктів, 52 тис. топонімів у самих населених пунктах, демонтовано майже 2,5 тис. пам'яток, з них 1,5 тис. - пам'ятники Леніну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак: створення Спецтрибуналу за злочин агресії проти України це більше, ніж політична заява

ЄС спрямував €1 мільярд з надприбутків від російських активів на оборонну промисловість України - Умєров

Український павільон DAKH: Vernacular Hardcore відкрився на Biennale Architettura 2025 у Венеції

Умєров обговорив на зустрічі із делегацією Міноборони ФРН посилення системи ППО та перспективи співробітництва у сфері ОПК

На фронті від початку доби відбулось 162 зіткнення - Генштаб

Насіров вийшов з-під варти під внесену за нього заставу в 40 млн грн - ЗМІ

За дві доби "перемир'я" РФ не припинила обстрілювати Сумщину, загинули троє цивільних та семеро поранені - ОВА

МЗС України: Україна розцінює присутність лідерів іноземних держав на параді в Москві як недружній крок

Посольство США попереджає про загрозу значної повітряної атаки

МЗС України: Україна розцінює присутність лідерів іноземних держав на параді в Москві як недружній крок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА