19:45 22.08.2018

В Естонії після інциденту з літаком ВПС Іспанії поновлюються польоти винищувачів НАТО

2 хв читати
В Естонії після інциденту з літаком ВПС Іспанії поновлюються польоти винищувачів НАТО

Міністр оборони Естонії Юрі Луйк (Juri Luik) прийняв рішення відновити з 27 серпня польоти винищувачів НАТО, перервані після помилкового пуску з іспанського винищувача бойової ракети "повітря-повітря".

"Для забезпечення безпеки Естонії необхідно в повному обсязі проводити в нашому повітряному просторі місію повітряної поліції НАТО, яка також включає проведення різних бойових вправ, пов'язаних з охороною повітряного простору", - йдеться в заяві міністра оборони, переданій "Інтерфаксу" в середу прес-службою військового відомства.

На думку міністра, "тільки так можна досягти повної впевненості в тому, що дислоковані в країні підрозділи достатньою мірою готові до забезпечення безпеки повітряного простору Естонії".

Ю.Луйк повідомив, що розслідування інциденту поки не завершено. "Зараз його неможливо прокоментувати детальніше, але наразі немає жодних підстав вважати, що інцидент був пов'язаний з порядком використання повітряного полігону. Також в під час інциденту не виникало загрози для цивільної авіації", - сказав міністр.

Як повідомлялося, 7 серпня з винищувача ВПС Іспанії Eurofighter Typhoon-2000 була помилково запущена американська всепогодна керована ракета класу "повітря-повітря" середньої дальності AIM-120 AMRAAM. Ракета має режим самознищення, але не виключено, що вона впала на землю. Її довжина 3,7 метра, діаметр 18 см, вона наповнена вибуховою речовиною.

Пошуки ракети або її фрагментів не увінчалися успіхом, було прийнято рішення перервати польоти винищувачів НАТО, що беруть участь в місії НАТО з охорони повітряного простору Естонії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА