Інтерфакс-Україна
15:00 04.09.2018

Прокуратура відкрила справу за фактом пропаганди символіки тоталітарного режиму в Новгород-Сіверському

2 хв читати
Прокуратура відкрила справу за фактом пропаганди символіки тоталітарного режиму в Новгород-Сіверському

Прокуратура Чернігівської області почала кримінальне провадження за фактом пропаганди символіки комуністичного тоталітарного режиму на території Новгород-Сіверського (Чернігівська обл.), де не демонтували мозаїчні зображення Володимира Леніна і Йосипа Сталіна на водонапірній башті в центрі міста.

"Отримали листа від прокуратури Чернігівської області", - сказав у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" начальник відділу аналізу регіональних особливостей і політики національних меншин Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Богдан Короленко у вівторок.

За його словами, згідно з цим листом, прокуратура області 15 серпня внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом пропаганди символіки комуністичного тоталітарного режиму на території Новгород-Сіверського, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України.

Санкція цієї статті передбачає обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

"Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчому відділенню Новгород-Сіверського відділ поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області", - йдеться в листі.

Як повідомлялося, мозаїчні портрети Леніна і Сталіна були розміщені в 1930 рр. у центрі м.Новгород-Сіверський на водонапірній башті 1901 року поряд з базарним майданом.

УІНП констатує, що ці мозаїчні зображення є символікою комуністичного тоталітарного режиму і підлягають обов'язковому демонтажу, про що місцевій владі було повідомлено ще минулого року. Також Інститут звернувся до Генпрокуратури і Нацполіції з проханням розслідувати наявність портретів в місті.

У свою чергу, Новгород-Сіверська міськрада вважає, що мозаїчні портрети Леніна і Сталіна не підпадають під декомунізацію, оскільки вони не є ані пам'ятниками, ані пам'ятними знаками, і правовий механізм їх демонтажу, зокрема органами місцевого самоврядування, не передбачений жодним нормативно-правовим актом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак: створення Спецтрибуналу за злочин агресії проти України це більше, ніж політична заява

ЄС спрямував €1 мільярд з надприбутків від російських активів на оборонну промисловість України - Умєров

Український павільон DAKH: Vernacular Hardcore відкрився на Biennale Architettura 2025 у Венеції

Умєров обговорив на зустрічі із делегацією Міноборони ФРН посилення системи ППО та перспективи співробітництва у сфері ОПК

На фронті від початку доби відбулось 162 зіткнення - Генштаб

Насіров вийшов з-під варти під внесену за нього заставу в 40 млн грн - ЗМІ

За дві доби "перемир'я" РФ не припинила обстрілювати Сумщину, загинули троє цивільних та семеро поранені - ОВА

МЗС України: Україна розцінює присутність лідерів іноземних держав на параді в Москві як недружній крок

Посольство США попереджає про загрозу значної повітряної атаки

МЗС України: Україна розцінює присутність лідерів іноземних держав на параді в Москві як недружній крок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА