Інтерфакс-Україна
07:50 10.09.2018

У Брюсселі відбулась маніфестація проти криміналізації абортів

1 хв читати
У Брюсселі відбулась маніфестація проти криміналізації абортів

Близько 1,6 тис. жінок взяли в неділю участь в маніфестації в Брюсселі за право на аборти і їх повну декриміналізацію, передає кореспондент "Інтерфаксу".

"Ми вимагаємо, щоб вагітна жінка мала повну свободу вирішувати, продовжувати чи ні свою вагітність. Закон має визнати за кожною жінкою право самій вирішувати бажає вона чи ні мати дітей, коли і від кого", - заявляли учасниці акції в своїх виступах.

Як пояснюють з цієї нагоди бельгійські ЗМІ, в Бельгії аборт досі вважається правопорушенням і дозволяється тільки на дуже суворих умовах.

Федеральний парламент має намір незабаром розглянути проект закону, запропонований партіями правлячої коаліції і розрахований на те, щоб внести зміни до статей кримінального кодексу, присвяченого абортам.

Як передбачається, добровільна зупинка вагітності залишиться можливою в період до 12 тижнів. У кодексі збережуть "термін на роздуми" в шість днів, за винятком термінових випадків за медичними показаннями. Після 12 тижнів вагітність можна буде перервати тільки, якщо під загрозою опиниться здоров'я матері або якщо з'ясується, що плід вражений невиліковним захворюванням.

На думку учасників протесту, "це законодавча пропозиція, що видається за декриміналізацію, зовсім нічого не змінює".

Маніфестанти вимагали продовження періоду, в який дозволяється робити аборт, а також чітко визначити в законі, що він дозволяє переривати вагітність з власної волі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог вдарив по Сумщині та Херсону, постраждали 4 людей

"Динамо" припинило співпрацю з Шовковським

На фронті більше 200 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Єрмак: Зеленський не підпише жодного документа, в якому б ішлося про відмову від українських територій

Всі окрім одного енергоблоку АЕС України знову працюють на повну потужність, а ЛЕП до них відновлені – МАГАТЕ

Зеленський призначив послом в Сербії екссекретаря РНБО Литвиненко

Лубінець закликав Німеччину забезпечити неупереджене розслідування та контроль за дотриманням прав українця Кузнєцова

Шмигаль перевірив стан оборони, забезпечення військових і перебіг бойових дій на Херсонщині

У Резерв+ буде нова функція для військовозобов'язаних

Зеленський: Наступного тижня будуть важливі перемовини не тільки в нашої делегації, а й у мене

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА