Інтерфакс-Україна
12:34 12.09.2018

Понад 22% українських "заробітчан" у Польщі хотіли б переїхати до цієї країни на постійне проживання

2 хв читати
Понад 22% українських "заробітчан" у Польщі хотіли б переїхати до цієї країни на постійне проживання

Понад 22% українських трудових мігрантів у Польщі хотіли б переїхати до цієї країни на постійне проживання, і понад 13% не хотіли б назавжди залишатися в Польщі, свідчать дані дослідження "Українці на польському ринку праці: досвід, проблеми та перспективи", проведеному на замовлення польського агентства працевлаштування іноземців EWL SA

Згідно з результатами соцдослідження, представленого в середу в Києві, 26,3% опитаних трудових мігрантів з України готові були б залишитися в Польщі на кілька років, 22,1% респондентів хотіли б переїхати до Польщі на ПМЖ, 13,7% не хотіли б постійно жити у цій країні, а 37,9% не змогли відповісти.

Водночас кожен другий респондент планує працювати в Польщі від 3 до 6 місяців, третина українців мають намір працювати до 3 місяців, 11,7% - від півроку до року і лише 5,4% планують працювати в Польщі понад рік.

64% опитаних заявили, що працюють у Польщі за робочою візою, 26,8% - за біометричним паспортом, 4,6% - мають посвідку на проживання.

Серед трудових мігрантів 63,6% становлять чоловіки і лише 36,4% жінки.

Більше половини (57%) українців виїжджають до Польщі на заробітки від 18 до 35 років, 26,2% - у віці 36-45 років, 15% - у віці 46-55 років, у віці понад 55 років - тільки 1, 8%.

Серед основних причин, чому українці виїхали на заробітки до Польщі, респонденти називали: низьку зарплату в Україні (79,6%), погану політичну та економічну ситуацію в рідній країні (19,7%), безробіття (16,9%), корупцію (14,7%), відсутність відчуття безпеки (8,3%).

Незважаючи на популярність Польщі як напрямку для трудової міграції, більшість опитаних українців розглядають можливість роботи і в інших країнах, зокрема, Німеччині (27%), Чехії (21%), Італії, де хоче працювати кожен двадцятий українець.

Дослідження було проведено c 25 травня до 8 червня 2018 року методом індивідуального опитування. Участь у ньому взяли 900 респондентів від 18 років.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ердоган прийняв Єрмака у президентському комплексі в Анкарі

Західні політики зазначають важливість незалежності НАБУ і САП для євроінтеграції

Стефанчук: Рада готова працювати над розробкою ефективних законодавчих рішень для зміцнення довіри, підвищення результативності та збереження прозорості

МЗС Фінляндії: закон, що обмежує незалежність антикорупційних інституцій України викликає занепокоєння

Арахамія відкидає заяви про наступ на антикорупційну інфраструктуру та заявляє про готовність Ради підтримати вирішення спірних питань

Понад 60 бізнесових та громадських об’єднань закликали скасувати закон про НАБУ/САП – спільна заява

Спалахи гострих кишкових інфекцій зафіксовані минулого тижня в трьох областях – МОЗ

Качка: Україна готова вжити подальших законодавчих заходів для забезпечення відповідності стандартам ЄС

МЗС Чехії: Україна належить до Європи, але наша підтримка не була і не буде карт-бланшем для будь-яких дій уряду

Обмеження незалежності українських антикорупційних органів ускладнює шлях України до ЄС – МЗС Німеччини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА