Порошенко переконаний, що журналісти можуть зняти питання, які їх хвилюють, на зустрічі з Луценком, але не виключає "інших заходів" щодо захисту їхніх джерел

Президент України Петро Порошенко наголошує, що весь термін своєї каденції захищав свободу слова, а також висловив переконання, що ситуація з отриманням слідчими Генпрокуратури доступу до інформації в телефонах деяких журналістів може бути вирішена на їхній зустрічі з генпрокурором Юрієм Луценком.
"Я, як президент і громадянин, усі чотири роки своєї президентської каденції робив усе для того, щоб захистити свободу слова... Журналісти мають знати правду. Я впевнений, що журналісти разом повинні прийти до генерального прокурора і зняти всі питання", - сказав він журналістам у п'ятницю в Києві в кулуарах 15-го форуму YES, організованого Фондом Віктора Пінчука.
При цьому П.Порошенко додав, що це не виключає "інших заходів щодо захисту журналістських джерел".
Як повідомлялося, 4 вересня редакція програми антикорупційних розслідувань "Схеми" заявила, що Генпрокуратура отримала доступ до інформації телефону головного редактора Наталії Седлецької, і розцінила це як тиск на незалежного журналіста.
"Печерський районний суд Києва надав доступ Генеральній прокуратурі до телефонних розмов, смс та місцезнаходження телефону Наталії Седлецької у справі про ймовірне розголошення державної таємниці та даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником. Не за конкретний день, а за 17 місяців", - ідеться в заяві на сторінці програми "Схеми: корупція в деталях" у соцмережі Facebook.
Того самого дня речник Генпрокуратури Андрій Лисенко у Facebook повідомив, що інформація з телефону Н.Седлецької, до якої отримали доступ прокурори, не включає змісту розмов, і не буде ніякого втручання в професійну діяльність та особисте життя журналіста.
"Суд дозволив провести дослідження матеріалів оператора телекомунікацій за період у 17 місяців. Це зумовлено необхідністю встановлення дати, часу та місця ймовірного розголосу даних з обмеженим доступом керівником НАБУ (Національного антикорупційного бюро України - ІФ) у рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 163, ч. 1 ст. 182, ч. 1 ст. 328, ч. 2 ст. 387 Кримінального кодексу України", - повідомив речник Генпрокуратури.
Крім того, за його словами, Н.Седлецька є разом з іншими громадянами можливим свідком.
За підсумками зустрічі з генпрокурором нардеп фракції "Блок Петра Порошенка" Ольга Червакова повідомила, що Ю.Луценко ініціював листа до оператора мобільного зв'язку "Київстар" про звуження обсягу інформації, знятої з телефону Н.Седлецької.
Генпрокуратура отримала також дозвіл суду на перевірку смс-повідомлень (за 17 місяців) у телефоні журналістки видання "Новое время" Крістіни Бердинських.
8 вересня в Парламентській асамблеї Ради Європи висловили занепокоєння у зв'язку з рішенням суду надати доступ ГПУ до інформації в телефоні Н.Седлецької та закликали українську владу забезпечити дотримання її прав на конфіденційність джерел.
"Журналісти-розслідувачі відіграють основну роль "сторожового пса" в наших суспільствах, оскільки вони розслідують корупцію або зловживання владою. Їхня робота базується на різних джерелах, і вони мають право зберігати ці джерела в таємниці", - йдеться в заяві доповідача ПАРЄ з питань свободи ЗМІ та безпеки журналістів Джорджа Фолкса.
Він нагадав, що збереження конфіденційності джерел - "стандарт, встановлений Європейським судом з прав людини". "Закликаю українську владу забезпечити дотримання права журналіста Наталії Седлецької зберегти конфіденційність її джерел", - заявив Дж.Фолкс.