18:05 20.09.2018

На воду спущено ще один "Кентавр" для українських ВМ

2 хв читати
На воду спущено ще один "Кентавр" для українських ВМ

Ще один десантно-штурмової катер "Кентавр", побудований на суднобудівному заводі ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" для Військово-Морських сил Збройних сил України, спущено на воду в Києві, повідомляється на офіційному сайті Міністерства оборони України у четвер .

"Кентавр" - це вже другий проект вітчизняних катерів, який розробила та побудувала саме незалежна Україна... Цей катер започаткував серію таких бойових одиниць, ми вже маємо два спущених на воду катери й очікуємо продовження", - сказав начальник штабу - перший заступник командувача ВМУ ЗСУ Андрій Тарасов.

Як повідомлялося, закладка двох броньованих десантно-штурмових катерів типу "Кентавр" на ПрАТ "Завод "Ленінська кузня" (Київ) відбулася 28 грудня 2016 року. 14 вересня 2018 року на заводі відбулася урочиста церемонія спуску на воду першого катера.

БДШК "Кентавр" розроблений підприємством "Дослідницько-проектний центр кораблебудування" (Миколаїв) і є подальшим розвитком лінійки броньованих катерів "Гюрза" і "Гюрза-М", порівняно з якими має розширений функціонал для виконання спеціальних завдань.

За бажанням замовника - ВМС ЗСУ під час будівництва до конструкції корабля було внесено зміни. Водотоннажність катера 47 тонн, довжина - 24,3 м; максимальна швидкість - до 50 вузлів; дальність плавання - не менше ніж 500 миль; десантомісткість - до 32 людей. БДШК "Кентавр" обладнаний двома бойовими модулями з великокаліберними кулеметами 12,7 мм, а також двома РСЗВ калібром 80 мм.

Нині на потужностях ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" створюють, зокрема, бронекатери "Гюрза-М" на замовлення Міноборони.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА