20:04 24.09.2018

Розгляд апеляції у справі Кернеса призначено на 25 вересня

4 хв читати
Розгляд апеляції у справі Кернеса призначено на 25 вересня

Розгляд апеляції на рішення суду першої інстанції у справі стосовно міського голови Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького призначено в апеляційному суді Полтавської області на вівторок, 25 вересня.

Як випливає зі списку призначених до розгляду справ на інтернет-порталі "Судова влада України", початок засідання заплановано на 15.00 вівторка.

Раніше в понеділок Верховний суд України залишив без розгляду клопотання адвокатів обвинувачених про направлення кримінального провадження з апеляційного суду Полтавської області до апеляційного суду іншої області.

Як повідомлялося, 25 січня 2014 року невідомі напали на учасників маршу на підтримку Євромайдану в Харкові. Того самого дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна та Олексія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". Пізніше відділ зв'язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

2 березня 2015 р. Г.Кернесу було повідомлено про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та про завершення досудового розслідування. Його охоронцям було пред'явлено підозру за ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 127, ч. 1 ст. 129 КК України.

26 березня Генеральна прокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно Г.Кернеса та двох його охоронців.

Сторона потерпілих і обвинувачення виступали за розгляд справи в Києві, посилаючись на те, що в Харкові Г.Кернес може впливати на суд. Крім того, потерпілі Сергій Ряполов та Олександр Кутянін стверджували, що переїхали з Харкова до Києва.

2 квітня ВССУ оголосив резолютивну частину рішення про перенесення розгляду справи Г.Кернеса з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

10 серпня 2018 року суддя Київського райсуду Полтави А.Антонов розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати у справі міського голови Харкова Г.Кернеса та його охоронців В.Блінника і Є.Сміцького як відмову від обвинувачення та закрив кримінальне провадження.

"Суд постановив: кримінальне провадження з обвинувачення Кернеса Геннадія Адольфовича... Блінника Віталія Дмитровича... Сміцького Євгена Миколайовича закрити у зв'язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримки обвинувачення у справі", - йдеться в рішенні, оголошеному А.Антоновим.

У мотивувальній частині документа зазначено, що нез'явлення прокурорів, потерпілих і їхніх представників у судові дебати порушує принцип змагальності сторін і принцип рівності всіх перед законом і судом. Крім того, сторона обвинувачення такою поведінкою порушує принцип поваги до людської гідності.

"Оскільки суд вичерпав можливості забезпечення участі прокурорів і потерпілих у такій важливій стадії судового процесу, як судові дебати, суд позбавлений можливості ухвалити остаточне рішення щодо суті обвинувачення, тому слід звернутися до можливості застосування аналогії права в кримінальному процесі", - йдеться в рішенні суду.

Проаналізувавши норми національного та міжнародного права, суд дійшов висновку, що кримінальне провадження слід закрити.

Пізніше того самого дня заступник генпрокурора України Анжела Стрижевська повідомила, що прокуратура Полтавської області відкрила кримінальне провадження за фактом ухвалення суддею неправосудного рішення у справі стосовно Г.Кернеса, В.Блінника та Є.Сміцького.

"Прокуратура Полтавської області внесла відомості за цим факто до ЄРДР за ч. 1 ст. 375 КК України (винесення суддею неправосудного рішення)", - сказала А.Стрижевська на брифінгу.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що суддя А.Антонов прийняв завідомо неправосудне рішення і відповість перед законом.

"Суддя, який у порушення всіх законодавчих норм ухвалив рішення про закриття справи Кернеса, - відповідатиме за завідомо неправосудне рішення. І дембельський акорд не допоможе", - написав Ю.Луценко на своїй сторінці в соцмережі Facebook Також він висловив переконання, що "справа Кернеса поза сумнівом має бути повернена на розгляд для ухвалення об'єктивного вироку".

Того самого дня НАЗК заявило про намір перевірити декларації про доходи судді А.Антонова.

15 серпня А.Антонов поскаржився на тиск із боку Генпрокуратури та НАЗК до Вищої ради правосуддя і попросив вжити заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

21 серпня в Апеляційному суді Полтавської області повідомили, що апеляційні скарги подали прокурори відділів Генпрокуратури України, які брали участь у розгляді кримінального провадження в суді першої інстанції, а також потерпілий Сергій Ряполов та його представник, адвокат Тетяна Зелькіна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВАКС заочно заарештував співорганізатора заволодіння 11 млн грн коштів "Укрзалізниці"

"Укренерго" застосувало графіки аварійних відключень до вечора в Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях

Баварія передала київським патрульним 11 спеціально обладнаних мотоциклів BMW

Дві ракети, запущені РФ по Одесі, збито, травмовано дитину - ОВА

Зеленський про обстріл РФ двох ГЕС: Під загрозою не лише Україна, а й Молдова

Річковий порт і мультимодальний термінал можуть з'явитися на березі Тиси

Насильство російських військових над мирними жителями має системний характер - Офіс генпрокурора

Україна і Польща погодили продовження діяльності Польського центру підтримки культури в Україні на 2024 рік

World Monuments Fund реалізує майже 20 проєктів, спрямованих на збереження архітектурної спадщини України

Зеленський звільнив Марка Шевченка з посади посла України в Молдові

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА