09:55 26.09.2018

Газ, електрика і вода для населення Туркменістану з 1 січня будуть платними, вперше за 26 років

1 хв читати

Уряд Туркменістану з 1 січня 2019 року припинить безкоштовно надавати жителям країни електроенергію, газ, воду і сіль, повідомляє туркменське Державне інформаційне агентство з посиланням на рішення, прийняте напередодні на засіданні Халк Маслахаті (Народна рада, вищий урядовий орган країни) в Ашгабаті.

"Для продовження розвитку вільних ринкових відносин в економіці Туркменістану, а також упорядкування вартості електроенергії, газу, житлово-комунальних послуг для громадян країни, запропоновано з 1 січня 2019 року скасувати безкоштовне надання населенню електроенергії, газу, питної води і харчової солі", - йдеться у відповідній постанові президента країни Гурбангули Бердимухамедова.

Водночас Народна рада постановила забезпечувати населення з 1 січня 2019 року електроенергією, газом, водою та сіллю на платній основі за пільговими цінами.

У документі наголошується, що це рішення прийнято "для досягнення стійкого і системного розвитку держави в усіх напрямках, раціонального використання базових ресурсів, а також подальшого вдосконалення соціальних пільг".

Уряду Туркменістану доручено підготувати та подати на розгляд президента нормативно-правові акти, пов'язані з виконанням цієї постанови.

За інформацією туркменських ЗМІ, населенню країни безкоштовно надаються природний газ, вода і електроенергія з 1992 року. У 2003 році перший президент Туркменістану Сапармурат Ніязов продовжив дію відповідної постанови Народної ради до 2030 року, але тепер народні обранці проголосували за скасування цієї постанови.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА