17:58 27.09.2018

НБУ врегулює питання кіберзахисту та інформаційної безпеки у сфері переказу коштів

1 хв читати
НБУ врегулює питання кіберзахисту та інформаційної безпеки у сфері переказу коштів

Національний банк України (НБУ) має намір уперше врегулювати питання забезпечення належного рівня кіберзахисту та інформаційної безпеки у сфері переказу коштів.

Відповідна ініціатива міститься в проекті постанови НБУ "Про затвердження Положення про кіберзахист та інформаційну безпеку в платіжних системах та системах розрахунків", текст якої оприлюднено на сайті регулятора для громадського обговорення.

Зокрема, проектом постанови передбачено визначити вимоги до суб'єктів платіжного ринку щодо побудови системи захисту інформації та кібербезпеки, порядок дій у разі виявлення кібератак, що знижують надійність функціонування платіжних систем і систем розрахунків, а також вимоги до організаційних і технічних заходів для забезпечення захисту інформації та кібербезпеки суб'єктами платіжного ринку.

Як зазначає регулятор, в основу цього документа покладено вимоги та рекомендації національних і міжнародних стандартів із питань інформаційної безпеки, а також загальноприйняті в міжнародній практиці сучасні підходи до забезпечення інформаційної безпеки та кіберзахисту.

Прийняття проекту постанови дасть змогу мінімізувати кількість інцидентів інформаційної безпеки і кіберінцидентів у сфері переказу коштів, врегулювати питання використання засобів захисту інформації, підвищити надійність функціонування та ефективність платіжних систем і систем розрахунків, прискорити процес модернізації платіжних систем з урахуванням сучасних технологій захисту інформації.

Зауваження та пропозиції до проекту НБУ прийматиме до 27 жовтня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА