14:58 28.09.2018

Еміграція українців, наплив до країни мігрантів є основними негативними наслідками можливого вступу України до ЄС

2 хв читати
Еміграція українців, наплив до країни мігрантів є основними негативними наслідками можливого вступу України до ЄС

Українці вважають, що основним негативним наслідком членства України в Європейському Союзі може стати міграція, при цьому уявлення суспільства про ключові переваги членства в ЄС з часом змінилися, свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології.

Згідно з результатами опитування, оприлюдненими у п'ятницю в Києві, 46% респондентів вважають, що основним негативним наслідком членства України в ЄС може бути еміграція українців за кордон. При цьому відсоток тих, хто побоюється таких наслідків, значно зріс порівняно з 2015 роком, коли таку негативну перспективу членства бачили 33% опитаних.

Серед негативів членства в Євросоюзі українці також називають наплив іноземців та мігрантів - 26%, погіршення відносин з РФ і країнами СНД - 18%, зниження рівня життя - 16% і безробіття - 16%.

При цьому опитування виявило різні уявлення про можливі негативні наслідки такого приєднання України в українців залежно від регіону їх проживання: можливої еміграції українців за кордон більше побоюються на півдні (58%), у центрі (47%) і на сході (43%), тоді як на заході країни цим питанням занепокоєні лише 33% респондентів.

Також опитування продемонструвало зміни в уявленнях українців про ключові переваги членства в ЄС. Так, протягом 2005-2015 рр. вільне пересування людей за кордон у результаті набуття членства в ЄС називали однією з ключових переваг 35-40% громадян, тоді як у 2018 році - вже лише 26%.

Стали стриманішими й очікування українців щодо вільного доступу до навчання в європейських університетах: у 2015 році таку потенційну перевагу від вступу відзначали 34%, а у 2018 р. - 21%.

Також дещо зросла частина євроскептиків, які не очікують жодних переваг для України від членства в ЄС: у 2005 році таких було 14%, у 2007 році - 16%, у 2011-му -28%, у 2015-му -22%, у 2018-му - 26%.

Опитування проводилося з 16 по 28 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донбасу, теоретична похибка вибірки становить 2,3%.

Для порівняння представлено дані опитувань, проведених у 2005-2017 роках фондом "Демократичні ініціативи" ім. І.Кучеріва у співпраці з центром Разумкова, Київським міжнародним інститутом соціології та фірмою Ukrainian sociology service.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За 2023 рік в Україні зафіксовано 85 випадків сексуального насильства, пов'язаних із війною - звіт ООН

Війська РФ за минулий день понад 50 разів обстріляли Сумську область, поранено чотирьох жителів

Унаслідок нічного удару по Харкову поранено двох людей, окупанти завдали ударів і по центру Золочева

Окупанти вдарили по житловому комплексу в Харкові, поки що без постраждалих

НАТО не планує розміщувати американську ядерну зброю в інших країнах - Столтенберг

США можуть передати Україні ATACMS дальнього радіусу дії в новому пакеті допомоги - ЗМІ

У Дніпропетровській області сили ППО ввечері збили ще один російський безпілотник "Орлан-10"

Сенат США підтримав розгляд законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню за скороченою процедурою

Приймання заяв про вчинення консульських дій від чоловіків мобілізаційного віку продовжиться 18 травня з урахуванням нових вимог законодавства

Поблизу Дніпра збито розвідувальний дрон окупантів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА