Кількість українців, які вважають "безвіз" із ЄС важливим для себе, зростає і наближається до 50% - опитування

Кількість українців, які вважають важливим для себе впровадження безвізового режиму з Європейським Союзом, зростає протягом року, й у серпні так вважала майже половина громадян, свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології.
Згідно з оприлюдненими у п'ятницю в Києві результатами опитування, в червні 2017 року важливим упровадження "безвізу" називали 39% опитаних, у жовтні - 42%, у грудні - 46%, а в серпні цього року так вважали 48% респондентів.
Стосовно регіонального виміру, то впровадження "безвізу" з ЄС важливіше для жителів західних регіонів країни (74%), ніж для жителів центру України - 48%, півдня - 29% та сходу -33%.
Протягом року також значно збільшилася кількість українців, котрі мають новий біометричний закордонний паспорт. Так, у червні 2017 року таких було лише 7%, а в серпні 2018 року такий паспорт мають майже чверть українців - 24%.
Результати опитування в серпні 2018 р. порівняно в результатами опитувань минулого року засвідчили зростання мобільності українців до країн ЄС - з 12% у жовтні 2017 р. до 17% станом на серпень цього року. При цьому частіше до країн Європейського Союзу виїжджають жителі західних областей (34%), тоді як у центрі країни таких 12%, на півдні - 10% і 8% - на сході.
Основною метою поїздок українців до ЄС, як свідчить опитування, є туризм (61%). Також українці прямують до Євросоюзу для працевлаштування (27%), у робочі поїздки - (24%), для відвідування родичів (20%).
Опитування проводилося з 16 по 28 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донбасу, теоретична похибка вибірки становить 2,3%.