Інтерфакс-Україна
12:42 05.10.2018

Нобелівську премію миру присудили конголезькому медику Муквеге та іракській правозахисниці Мурад

2 хв читати
Нобелівську премію миру присудили конголезькому медику Муквеге та іракській правозахисниці Мурад

 Нобелівську премію миру 2018 року присуджено лікарю-гінекологу Денису Муквеге (Демократична Республіка Конго) і правозахисниці Надії Мурад (Ірак) за зусилля, спрямовані на те, щоб покласти край використанню сексуального насильства як зброї під час збройних конфліктів.

Про це в п'ятницю оголосили в норвезькому Нобелівському комітеті.

"Лауреат Нобелівської премії за мир Денис Муквеге - це діяч, який присвятив своє життя захисту осіб, які зазнали сексуального насильства під час військових дій. Лауреат Надя Мурад - людина, яка розповіла про насильство щодо себе та інших", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому в Twitter Нобелівського комітету.

Д.Муквеге - конголезький гінеколог, кавалер Ордена Почесного легіону. Найбільше відомий як засновник і директор госпіталю Панзі, в якому надають медичну допомогу жінкам, які стали жертвами групових зґвалтувань.

Д.Муквеге в 2008 році став лауреатом премії ООН із прав людини. У 2014 році від керівництва Європейського Союзу Д.Муквеге отримав премію імені Сахарова за свою роботу з реабілітації жінок-жертв сексуального насильства.

Н.Мурад народилася в 1993 році, активно займається правозахисною діяльністю. Кілька разів була удостоєна значущих премій і нагород. Зокрема, в 2016 році отримала премію Андрія Сахарова за свободу думки та премію імені Вацлава Гавела з прав людини.

Вона представниця народу єзидів - етнічної меншини, що проживає на півночі Іраку. У 2014 році вона стала однією з жертв переслідувань єзидів з боку терористичного угрупування "ІД" (заборонене в РФ).

"Надя Мурад сама стала жертвою військових злочинів. (...) У серпні 2014 року "Ісламська держава" почала здійснювати жорсткі та систематичні атаки на села в окрузі Синджар, націлені на знищення населення єзидів. У селі Наді Мурад бойовики вбили кілька сотень людей. Молодих жінок, зокрема дітей, було викрадено, їх тримали як секс-рабинь. (...) Н.Мурад була однією з 3 тис. дівчат і жінок, які стали жертвами зґвалтувань і жорстокого поводження з боку бойовиків "ІД", - йдеться в прес-релізі Нобелівського комітету.

У повідомленні наголошується, що після трьох місяців полону Н.Мурад вдалося втекти, після чого вона надала широкого розголосу всьому, що їй довелося пережити. У 2016 році у віці 23 років її призначили послом доброї волі ООН.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

Окупанти за добу втратили 1180 осіб та 208 од. автотехніки

Атака росіян "шахедами" по Запоріжжю призвела до пожежі та пошкодження будинків

Росіяни атакували Запорізьку область "шахедами" та авіацією – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА