Інтерфакс-Україна
16:27 17.11.2010

ЄС на саміті хотів би отримати від Києва запевнення у продовженні реформ і гарантуванні основних демократичних свобод - джерело

2 хв читати
ЄС на саміті хотів би отримати від Києва запевнення у продовженні реформ і гарантуванні основних демократичних свобод - джерело

Під час саміту Україна-ЄС Брюссель хотів би отримати запевнення від Києва щодо продовження проведення внутрішніх реформ, конституційної реформи та дотримання основних демократичних свобод.

Про це в середу в Брюсселі напередодні саміту, який відбудеться 22 листопада, повідомило інформоване джерело в Європейській Комісії.

"У нас уже є певні запевнення, але ми хотіли б почути, що цей процес триватиме, нині, з нагоди саміту", - сказав він.

За словами співрозмовника агентства, ЄС продовжуватиме закликати до всебічної конституційної реформи.

"Ми хочемо бачити конституційну реформу, яка буде необоротною і приведе до створення ефективної системи балансу і контролю", - наголосив він, додавши, що ЄС бачить цей процес "у тісній співпраці з Венеціанською комісією".

Крім того, за його словами, в ЄС існує занепокоєння щодо сфери прав людини, фундаментальних свобод. "Необхідно гарантувати, що кроки з імплементації реформ із метою подальшої консолідації спільних цінностей, зокрема свободи зборів, асамблей, засобів масової інформації, – безповоротні", - зазначило джерело в ЄК.

Співрозмовник також підтвердив думку Єврокомісії щодо проведення реформи виборчого законодавства.

Говорячи про порядок денний майбутнього саміта, співрозмовник агентства повідомив, що дискусія зосередиться на порядку денному реформ. "Абсолютно очевидно, що без продовження реформ Україна не стане більш європейською країною. Наближення до Європи залежить від реформ", - наголосив він.

Крім того, джерело відзначило прогрес у сфері переговорів щодо угоди про асоціацію, яку можна завершити до літа наступного року.

"Це була б перша угода про асоціацію з нашими східними сусідами. Ми почали такі угоди також і з іншими країнами - з Грузією, Молдовою, Вірменією та Азербайджаном, але ми на багато далі просунулися з Україною", - деталізував він.

ОСТАННЄ

Окупанти скинули на Слов'янськ 2 авіабомби, 6 жителів поранені

РФ останніми атаками знищила більше половини українського газовидобутку – Bloomberg

Рада дозволила Держспецслужбі транспорту будувати військові та спецоб’єкти

Встановлено особу російського командира, який віддав наказ розстріляти цивільних у Куп'янську

Рада ввела тимчасове бронювання для нових працівників підприємств ОПК

Погода найближчими днями не зміниться: дощі і температура 10-15°

Держетнополітики видало 834 мандати для здійснення капеланської діяльності

Стефанішина обговорила з двопартійною групою сенаторів США подальші кроки у забезпеченні обороноздатності й безпеки України

Рятувальники ДСНС із Черкащини пройшли тренінги з першої допомоги від УЧХ

Голова МВС про зміни в оформленні документів для іноземців, які воюють у ЗСУ: Менше бюрократії, більше прав

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА