Інтерфакс-Україна
10:34 14.10.2018

Питання Томосу і автокефалії виходить далеко за межі церковного життя України – Порошенко

2 хв читати
Питання Томосу і автокефалії виходить далеко за межі церковного життя України – Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що питання єдиної помісної церкви в країні є питанням національної безпеки.

"Питання Томосу і автокефалії виходить далеко за межі церковного життя. Це питання нашої незалежності. Це питання нашої національної безпеки. Це питання нашої державності. Це питання всієї світової геополітики. І якщо це не так, то чому тоді рішення Вселенського патріарха позавчора обговорювалося на Раді безпеки Російської Федерації під головуванням Путіна?", – сказав він неділю на Софійській площі в Києві перед подячним молебнем за Україну.

П.Порошенко порівняв обговорення питання надання Україні автокефалії на Радбезі РФ з російською казкою: "Кащей точно знає, де та голка, в якому яйці, в якій скрині і під яким дубом".

За словами глави Української держави, "реакція Москви на дії Києва і Фанару свідчить про те, що ми на правильному шляху".

П.Порошенко зазначив, що автокефалія є частиною державної проєвропейської та проукраїнської стратегії, яку Україна послідовно впроваджує в життя останні чотири роки і впроваджуватиме далі.

"Автокефалія – найвагоміша подія, з того ж ряду, що і наше прагнення вступити в ЄС і НАТО, Угода про асоціацію, безвіз, вихід із СНД, відмова від оманливого договору про дружбу з Росією. Все це – основа нашого власного шляху розвитку, розвитку держави Україна і розвитку нашої української нації", – заявив президент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Саміт НАТО пройде без засідання щодо України, стверджує Politico, проте зміни в офіційній програмі наразі відсутні

Зеленський уже ухвалив низку кадрових рішень щодо керівників закордонних дипломатичних установ України - Сибіга

ООН запустила міжнародну панель з управління хімречовинами і відходами

Семеро цивільних постраждали внаслідок ворожих атак по Дніпропетровській області - Лукашук

Глави МЗС України та Великої Британії скоординували позиції напередодні саміту НАТО в Гаазі

У Старому Салтові на Харківщині загинув цивільний через атаку дрона

Лукашенко загалом звільнив 14 політв'язнів

Генштаб ЗСУ: Висока активність ворога зберігається на покровському напрямку - 29 атак з початку доби

ПРООН передала ДСНС України систему Mines Eye для аеророзвідки мін

Білоруського опозиціонера Сергія Тихановського звільнили з в'язниці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА