11:20 18.10.2018

ВР дозволила передати в користування Вселенському патріархату Андріївську церкву в Києві

2 хв читати
ВР дозволила передати в користування Вселенському патріархату Андріївську церкву в Києві

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому президентський законопроект (№9208) "Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська".

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", таке рішення підтримали 237 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер.

За словами керівника комітету з питань духовності Миколи Княжицького, передача Андріївської церкви Вселенському патріархату не суперечить українському законодавству.

"Він дійсно виписаний у межах законодавства, він доручає Кабінету Міністрів віддати в користування цю пам'ятку архітектури, лише в користування, він не суперечить українському законодавству, але свідчить про політичну позицію і президента України, і українського парламенту", - сказав М.Княжицький.

Законопроект передбачає, що Андріївська церква (адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 23), яка є об'єктом культурної спадщини і пам'яткою архітектури та перебуває державній власності, передається у безоплатне постійне користування Вселенському патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій.

"Використання Андріївської церкви Вселенським патріархатом здійснюється з додержанням законодавства про охорону культурної спадщини", - йдеться в документі.

Також проект закону пропонує внести зміни до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", доповнивши його статтею 17-1, згідно з якою передача Андріївської церкви в постійне користування не спричиняє виключення її з переліку об'єктів нерухомої культурної спадщини Національного заповідника "Софія Київська".

Згідно із законопроектом, договір про надання в постійне користування Андріївської церкви має містити такі умови: найменування культової споруди як об'єкта державної власності, як пам'ятки культурної спадщини національного значення, умови та режим використання, збереження, охорони та утримання в належному стані пам'ятки національного значення, доступу до такої пам'ятки відповідно до законодавства про охорону культурної спадщини тощо.

На думку автора, передача Андріївської церкви в користування Вселенському патріархату сприятиме прискоренню отримання томосу - визнання Всесвітнім православ'ям помісної православної церкви України.

"Держава намагається всебічно надавати підтримку, у межах чинного законодавства, цьому процесу та створити гідні умови для здійснення своїх надзвичайно важливих представницько-комунікативних функцій екзархами Вселенського патріархату. Повноцінне ж функціонування цього представництва, серед іншого, потребує також забезпечення належною гідною культовою спорудою, в якій посланці Вселенського патріархату зможуть регулярно здійснювати богослужіння", - йдеться в пояснювальній записці.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Влада Бельгії оголосила "обережне ослаблення" антикоронавірусних обмежень

Уряд готує процедуру депортації трьох колишніх громадян України відповідно до санкцій щодо контрабандистів, засідання РНБО заплановано на четвер - джерело

Комітет ВР рекомендував прийняти в першому читанні законопроект про скорочення кількості PEP в Україні

У Швейцарії вирішили пом'якшувати антиковідні обмеження

Кабмін запропонує Раді лібералізувати трудове законодавство

Глав МЗС та Служби зовнішньої розвідки викликають до Верховної Ради через викрадення судді Чауса у Молдові - Парубій

У Харкові підліток "замінував" лікарню "для розваги"

Арестович: ТКГ ухвалила рішення про скликання позачергового засідання підгрупи з безпеки, дата поки що не визначена

Ситуація з коронавірусом в Україні стабілізувалася, але динаміка госпіталізацій все ще залишається на високому рівні

Польща вимагає від Брюсселя впровадити нові санкції проти РФ через ескалацію на українсько-російському кордоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА