18:47 24.10.2018

Постанова Суду ЄС підтверджує першість рішення Верховного суду Австрії у справі про екстрадицію Фірташа до США

3 хв читати
Постанова Суду ЄС підтверджує першість рішення Верховного суду Австрії у справі про екстрадицію Фірташа до США

Постанова Суду ЄС від 24 жовтня не змінює юридичного статусу апеляції Дмитра Фірташа до Верховного суду Австрії, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" австрійські захисники українського бізнесмена.

"Юридичне питання, яке розглядав Суд ЄС, полягало в необхідності обов'язкового застосування Хартії основних прав ЄС у рамках поданої Д.Фірташем апеляції в Австрії. Обов'язкове застосування Хартії було спростовано. Таким чином, доводжуване Д.Фірташем порушення основних прав, гарантованих Європейською конвенцією про права людини, підлягає оцінці Верховним судом Австрії, незалежно від рішення суду ЄС", - пояснили юристи.

За їхніми словами, рішення Суду ЄС відкриває можливість для подальшого розгляду апеляції Д.Фірташа Верховним судом Австрії. Як швидко може бути розглянуто цю апеляцію, вони поки що не можуть спрогнозувати. Водночас захисники твердо переконані в юридичній позиції українського бізнесмена та успіху апеляції.

Окрім цього, захисники повідомили, що рішення Суду ЄС не забороняє посилатися на Хартію та залишає це рішення для держав-членів ЄС. Водночас вони зазначили, що Європейська конвенція про права людини є основним елементом у рамках процедури у Верховному суді Австрії.

Як повідомлялося, голова ради групи компаній Group DF Д.Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США, виданим у 2013 році. Під час попередньої американської адміністрації українського бізнесмена обвинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції до США. Д.Фірташ усі обвинувачення заперечував і назвав їх політично мотивованими, спрямованими на обмеження його впливу на процеси в Україні.

Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав Д.Фірташу запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в EUR125 млн і зобов'язання не покидати Австрії. 30 квітня 2015 року цей самий суд відхилив запит Мін’юсту США про екстрадицію Д.Фірташа до цієї країни, вказавши на неможливість виключити політичні мотиви запиту про видачу українця з боку США. У вересні 2015 року прокуратура Відня (Австрія) подала апеляцію на це рішення, 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня задовольнив її.

Остаточне рішення про екстрадицію за федеральним міністром юстиції Австрії, який чекав на завершення розгляду ще одного запиту на екстрадицію Д.Фірташа - від Іспанії, за яким він був затриманий прокуратурою Відня одразу після засідання апеляційного суду 21 лютого 2017 року. Земельний суд 23 лютого до розгляду запиту по суті відпустив бізнесмена під зобов'язання регулярно з’являтися до суду і не покидати територію Австрії, а також з огляду на заставу в EUR125 млн у справі про екстрадицію до США. Після звільнення зі слідчого ізолятора Д.Фірташ знову заявив, що не винен, а запити США та Іспанії назвав частиною кампанії з його політичного переслідування. Наприкінці 2017 року віденські суди відхилили запит правоохоронців Іспанії на екстрадицію Д.Фірташа.

Потім, за словами захисника українського бізнесмена, Верховний суд Австрії визнав не позбавленою підстав апеляцію українського бізнесмена з проханням переглянути як помилковий вердикт апеляційного суду про його екстрадицію до США всупереч рішенню суду першої інстанції.

Паралельно адвокат Д.Фірташа 9 травня 2017 року направив клопотання судді Р.Паллмайер про закриття справи, порушеної Міністерством юстиції США стосовно Д.Фірташа, стверджуючи, що в обвинувальному висновку відсутній будь-який здійснений ним незаконний акт, який мав місце в США або стосувався США. Д.Вебб також зазначав, що Д.Фірташ ніколи не звертався по американську візу і не в'їжджав до США, а єдиний зв'язок із Чикаго - це зареєстрований у місті мобільний телефон, що фігурує у справі. На думку адвоката, прив'язка Boeing до можливого "титанового проекту" Д.Фірташа в Індії, на якій американські прокурори будують свої обвинувачення, також є некоректною.

До команди адвокатів Д.Фірташа в США входить екс-прокурор США Ден Вебб (Dan Webb), співзасновник Davis Goldberg Galper PLLC (Вашингтон) Ленні Дж.Девіс (Lanny J. Davis), який був адвокатом Білого дому при Біллі Клінтоні, а також колишній міністр національної безпеки Майкл Чертофф (Michael Chertoff).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА