Інтерфакс-Україна
10:20 31.10.2018

СБУ викрила випадки вербування дружин українських офіцерів представниками ФСБ РФ

2 хв читати
СБУ викрила випадки вербування дружин українських офіцерів представниками ФСБ РФ

Співробітники військової контррозвідки Служби безпеки України викрили неодноразові факти вербування представниками ФСБ РФ і "МДБ "Л/ДНР" близьких родичів українських військовослужбовців - стали відомі випадки з дружинами трьох офіцерів Збройних сил України.

Як повідомляє в середу прес-центр СБУ, оперативники спецслужби встановили, що дружин трьох офіцерів ЗСУ було завербовано під час перебування у своїх батьків у РФ і на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

На жінок чинили психологічний тиск, їм погрожували забороною в'їзду-виїзду, в'язницею, утисками батьків. Унаслідок вони дали письмову згоду на конфіденційне співробітництво з обранням псевдонімів.

"Співробітники російських спецслужб та їхніх підконтрольних підрозділів-маріонеток також намагалися отримати від жінок інформацію про військові звання, посади, місця перебування та службові обов’язки їхніх чоловіків, а також дані про військові підрозділи, де вони проходять службу, їхнє задіяння в Операції об’єднаних сил", - повідомили в спецслужбі.

Оперативники військової контррозвідки СБУ попередили втягування до протиправної діяльності громадянок України, які були змушені погодитися на співпрацю зі спецслужбами противника. Після повернення на підконтрольну українській владі територію жінки співпрацюють зі слідством і дають свідчення щодо обставин їхніх вербувань та отриманих завдань.

СБУ нагадує, що за скоєння злочинів за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до 15 років.

Водночас, відповідно до положень ч. 2 ст. 111 КК України, звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їхніх представників жодних дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок і завдання.

Ч. 2 ст. 258-3 передбачає звільнення від кримінальної відповідальності особи, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв’язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Білий дім відкинув звинувачення у неналежному кадровому укомплектуванні метеорологічної служби у зв'язку зі стихією в Техасі - ЗМІ

Путін намагається утримати рівень вербування добровольців, задіявши проурядові НДО - ISW

Київ під атакою ворожих БпЛА, пошкодження в двох районах - КМВА

Німецькі ЗМІ оприлюднили перелік зброї та військового обладнання, по яке Україна нібито звернулася до ФРН

Науседа й Штайнмаєр обговорили оборонну співпрацю та підтримку України

Трамп має намір оголосити в понеділок 60-денне перемир'я між Ізраїлем і Хамас у разі успішних переговорів - ЗМІ

Троє мирних мешканців постраждали внаслідок російських обстрілів Купʼянська - прокуратура

Глава Міндовкілля передала нацпаркам Полісся обладнання для охорони біорізноманіття та боротьби з пожежами

Сили оборони відбили з початку доби 149 ворожих атак - Генштаб

Сибіга закликав партнерів інвестувати в інноваційні українські технології

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА