21:11 08.11.2018

Поліція Іспанії затримала підозрюваного в підготовці замаху на прем'єра

2 хв читати
Поліція Іспанії затримала підозрюваного в підготовці замаху на прем'єра

В Іспанії поліція затримала чоловіка, якого підозрюють у підготовці замаху на іспанського прем'єр-міністра Педро Санчеса в зв'язку з його рішенням про ексгумацію останків колишнього іспанського керівника генерала Франсиско Франко, повідомляють у четвер місцеві ЗМІ.

63-річний чоловік, який працював раніше приватним охоронцем, був затриманий ще в вересні в каталонському місті Террасса. Він міститься в ув'язненні, проте йому досі не висунули обвинувачення.

"У цієї людини були чіткі наміри, і він планував почати дії щодо прем'єр-міністра", - розповіли журналістам у каталонській регіональної поліції.

Згідно з отриманими поліцією даними, підозрюваний мав намір "пожертвувати собою заради Іспанії".

В Іспанії проходять запеклі дискусії з питання перепоховання останків Ф. Франко.

Про намір провести ексгумацію та перенесення останків Ф. Франко прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес повідомив у кінці червня.

Проти ексгумації каудильйо різко виступали його родичі. В кінці вересня іспанські ЗМІ повідомляли, що внуки Ф. Франко попросили у Мін'юсту Іспанії дозволити перепоховати Ф. Франко в крипті собору Альмудена в Мадриді, якщо його останки будуть ексгумовані. Уряд Іспанії виступив проти поховання останків у цьому соборі.

Нині останки диктатора знаходяться в Долині Полеглих. Представники соціалістів, які виступали за перепоховання останків Ф. Франко, раніше заявляли, що Долина Полеглих повинна стати місцем примирення після кровопролитної громадянської війни, а не місцем ушанування диктатора.

Долина Полеглих - це меморіальний комплекс неподалік від Мадрида, побудований в 1940-1959 рр., в тому числі з використанням праці політичних в'язнів. На території комплексу поховані останки майже 34 тис. жертв з обох сторін громадянської війни в Іспанії - і соціалістів, і фалангістів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА