15:45 12.11.2018

Українці, які брали участь у судових засіданнях, довіряють судам вдвічі більше, ніж інші - опитування USAID

2 хв читати
Українці, які брали участь у судових засіданнях, довіряють судам вдвічі більше, ніж інші - опитування USAID

 Українці, які брали участь у судових засіданнях, удвічі більше довіряють судам, ніж пасивні споживачі новин, свідчать результати Всеукраїнського опитування громадян про незалежність і підзвітність судової влади і сприйняття судової реформи, а також "Опитування професійних юристів - учасників судових проваджень , які не є суддями або працівниками апарату суду", що провела у вересні 2018 року програма USAID "Нове правосуддя".

У результатах опитування, зокрема, йдеться про те, що довіра населення, яке основну частину інформації про судову реформу і судів бере з телебачення (90%) за останні чотири роки збільшилася у 3,2 рази. У 2015 році вона становила 5%, протягом чотирьох років мала тенденцію до збільшення і в 2018 році становить 16%, а за показником "Євробарометр" - 20%.

Важливо, що експерти також провели опитування тієї групи населення, яка хоча б раз брала участь у судових засіданнях і може оцінити їхній результат. Довіра українців, які були учасниками судових засідань, збільшилася протягом чотирьох років удвічі - з 16% у 2015 році до 34% у 2018 році. Цей показник удвічі перевищує рівень довіри населення, яке є пасивним споживачем новин про суди.

Показовим також є вимір довіри професійних законодавців до судів, який програма USAID почала проводити з 2017 року. Частина юристів, які довіряють судовій владі, в минулому році становила 38%, тоді як у 2018 році цей показник збільшився до 41%.

Як свідчить опитування, головними факторами збільшення довіри до судової влади є комунікація судової влади з громадськістю, задоволеність учасників судових проваджень роботою суду та загальна пряма кореляція з довірою до інших гілок влади.

Опитуванням USAID були охоплені адвокати і прокурори, які є учасниками судових проваджень, але не є працівниками судової системи, а також представники установ судової експертизи, слідчі МВС та інших органів.

Опитування проводили з 12 вересня до 1 жовтня 2018 року шляхом особистих інтерв'ю 400 осіб в містах України з населенням понад 50 тисяч. Опитуванням також було охоплено 2 тис 478 громадян в усіх регіонах України, окрім Криму, непідконтрольних уряду територій і зони проведення операції Об'єднаних сил.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Розвідка перевіряє дані про нібито перебування російських військ на білоруській частині Чорнобильської зони відчуження

FIPRESCI визначило перших лауреатів Одеського кінофестивалю

Поліція перевіряє інформацію про постріл в автобус "Київ – Житомир"

Двоє осіб постраждали через затяжні дощі в Японії

Бойовики з опівночі суботи здійснили сім обстрілів позицій ООС, одного українського військового поранено - Міноборони

Луценко про розслідування вбивства Шеремета: Є гарячі версії

Експерти НАТО ознайомилися в районі проведення ООС з різними аспектами комунікації військових і місцевого населення

В ОБСЄ закликають українську владу завершити розслідування вбивства Шеремета

Колеги та рідні Шеремета чекають від президента України створення нової робочої групи правоохоронців з розслідування вбивства журналіста

Зеленський очікує 23 липня керівників силових відомств з доповіддю про перебіг розслідування вбивства Шеремета

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА