12:43 16.11.2018

В ЄС очікують від України ратифікації Римського статуту МКС у 2019 році

1 хв читати
В ЄС очікують від України ратифікації Римського статуту МКС у 2019 році

В Євросоюзі закликають Україну розпочати визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду (МКС) у 2019 році.

"Ми закликаємо до якнайшвидшого прогресу в підготовці ратифікації Римського статуту МКС і внесення змін до судової системи, які для цього потрібні... Якщо ми не зробимо цього в 2019 році, потім буде пізно. Тому давайте будемо дуже обережні і зробимо це наступного року", - сказав голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, виступаючи в п'ятницю в Києві на форумі транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії".

Х.Мінгареллі нагадав, що Україна раніше вже передала до МКС документи щодо тих злочинів, які були здійснені на її території.

"Тепер ратифікація стане логічним наступним кроком", - додав дипломат.

Він пояснив необхідність найближчим часом ратифікувати Римський статут тим, що злочини, які скоюють на території України у зв'язку війною, є юрисдикцією МКС. Водночас дипломат додав, що зобов'язання ратифікувати статут закріплене в угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Згідно з Конституцією України в редакції від 2016 року, яку затвердили у рамках реформи правосуддя, Україна може визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, визначених Римським статутом. Ця норма набуває чинності 30 червня 2019 року.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА