Інтерфакс-Україна
13:39 16.11.2018

Ратифікація Україною Римського статуту розширить можливості МКС у залученні до відповідальності винних у злочинах на Донбасі та в Криму

2 хв читати
Ратифікація Україною Римського статуту розширить можливості МКС у залученні до відповідальності винних у злочинах на Донбасі та в Криму

Повноцінне співробітництво України та Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо притягнення до відповідальності винних у злочинах на Донбасі та в Криму можливим буде лише після ратифікації Римського статуту, зазначає заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук.

"Застосовуючи всі передбачені українським національним законодавством заходи, спрямовані на залучення винних до відповідальності, ми сподіваємося на наявну можливість використовувати допомогу міжнародних судових органів, зокрема Міжнародного кримінального суду", - сказав Д.Сторожук, виступаючи в п'ятницю в Києві на форумі транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарії за глобальні дії".

"Повноцінне співробітництво Генеральної прокуратури України з Міжнародним кримінальним судом може розпочатися лише після набуття чинності відповідних конституційних змін у частині визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду та ухвалення ратифікаційного пакету", - заявив заступник генпрокурора.

Він пояснив, що в разі ратифікації Україною Римського статуту до кримінального законодавства України необхідно буде внести суттєві зміни.

"Під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду поряд із військовими злочинами та злочинами геноциду підпадають злочини проти людяності, які на сьогодні в Кримінальному кодексі України відсутні", - пояснив заступник генпрокурора.

Крім того, Д.Сторожук додав, що необхідно буде скасувати терміни давності для злочинів, які перебувають в юрисдикції МКС.

"Переконаний, що ратифікація в найближчому майбутньому Римського статуту дасть змогу розширити можливості МКС для покарання винних у військових злочинах і злочинах проти людяності на території Донецької та Луганської областей і на території Автономної Республіки Крим", - резюмував він.

Заступник генпрокурора нагадав, що в 2015 році Верховна Рада визнала юрисдикцію МКС у злочинах проти людяності та військових злочинах, скоєних вищими посадовими особами РФ, а також керівниками терористичних організацій в окремих районах Донецької та Луганської областей. Він зазначив, що через це генпрокуратура забезпечила збір і передання до МКС документальних доказів російської агресії та фінансування з боку РФ тероризму, порушення норм міжнародного гуманітарного права, зокрема обстріли мирного населення та цивільної інфраструктури в Донецькій і Луганській областях, порушення прав людини в Криму.

Д.Сторожук пояснив, що основною перешкодою залучення до відповідальності винних у злочинах проти людяності та військових злочинів є відсутність доступу слідчих органів до підозрюваних, більшість з яких ховаються в РФ або на окупованих територіях. Тому залучення до відповідальності винних переважно відбувається в заочному режимі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок бомбового удару росіян по Запоріжжю загинула людина, ще одна дістала поранень

Нова Зеландія продовжить навчати українських військових і надавати військову підтримку Україні до кінця 2026 року

Папу Римського Франциска поховають 26 квітня , конклав між 5 і 10 травня

В Україні арештовані учасники міжнародної шахрайської мережі псевдоінвесторів, які ошукали іноземців на 6 млн грн

В Херсонській області минулої доби одна людина загинула, 8 – поранено, серед постраждалих – 5 поліцейських

УЧХ працював на місці атаки російських БпЛА на Одесу

На запорізькому напрямку при спробі штурму позицій ЗСУ знищено близько 140 окупантів

Планується візит Зеленського на прощання з Папою Римським Франциском - джерело

Українська делегація візьме участь у засіданні Міжпарламентської ради Україна - НАТО

Інтенсивність боїв на фронті повернулася на довеликодній рівень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА