13:39 16.11.2018

Ратифікація Україною Римського статуту розширить можливості МКС у залученні до відповідальності винних у злочинах на Донбасі та в Криму

2 хв читати
Ратифікація Україною Римського статуту розширить можливості МКС у залученні до відповідальності винних у злочинах на Донбасі та в Криму

Повноцінне співробітництво України та Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо притягнення до відповідальності винних у злочинах на Донбасі та в Криму можливим буде лише після ратифікації Римського статуту, зазначає заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук.

"Застосовуючи всі передбачені українським національним законодавством заходи, спрямовані на залучення винних до відповідальності, ми сподіваємося на наявну можливість використовувати допомогу міжнародних судових органів, зокрема Міжнародного кримінального суду", - сказав Д.Сторожук, виступаючи в п'ятницю в Києві на форумі транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарії за глобальні дії".

"Повноцінне співробітництво Генеральної прокуратури України з Міжнародним кримінальним судом може розпочатися лише після набуття чинності відповідних конституційних змін у частині визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду та ухвалення ратифікаційного пакету", - заявив заступник генпрокурора.

Він пояснив, що в разі ратифікації Україною Римського статуту до кримінального законодавства України необхідно буде внести суттєві зміни.

"Під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду поряд із військовими злочинами та злочинами геноциду підпадають злочини проти людяності, які на сьогодні в Кримінальному кодексі України відсутні", - пояснив заступник генпрокурора.

Крім того, Д.Сторожук додав, що необхідно буде скасувати терміни давності для злочинів, які перебувають в юрисдикції МКС.

"Переконаний, що ратифікація в найближчому майбутньому Римського статуту дасть змогу розширити можливості МКС для покарання винних у військових злочинах і злочинах проти людяності на території Донецької та Луганської областей і на території Автономної Республіки Крим", - резюмував він.

Заступник генпрокурора нагадав, що в 2015 році Верховна Рада визнала юрисдикцію МКС у злочинах проти людяності та військових злочинах, скоєних вищими посадовими особами РФ, а також керівниками терористичних організацій в окремих районах Донецької та Луганської областей. Він зазначив, що через це генпрокуратура забезпечила збір і передання до МКС документальних доказів російської агресії та фінансування з боку РФ тероризму, порушення норм міжнародного гуманітарного права, зокрема обстріли мирного населення та цивільної інфраструктури в Донецькій і Луганській областях, порушення прав людини в Криму.

Д.Сторожук пояснив, що основною перешкодою залучення до відповідальності винних у злочинах проти людяності та військових злочинів є відсутність доступу слідчих органів до підозрюваних, більшість з яких ховаються в РФ або на окупованих територіях. Тому залучення до відповідальності винних переважно відбувається в заочному режимі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Саакашвілі: Прибрати проросійський уряд Грузії - в інтересах України

ВР має намір забезпечити соцзахист населення, яке може постраждати від наслідків поширення COVID-19

ВР продовжила терміни використання паперових документів у своїй роботі

Суд звільнив з-під домашнього арешту підозрювану у справі про вбивство Шеремета медсестру Дугарь

Російські найманці 5 разів обстріляли українські позиції на Донбасі з півночі

Кличко: Більшість постраждалих мешканців будинку на Позняках, де стався вибух, вже отримали грошову компенсацію

У ЗСУ за добу не виявили нових випадків захворювання коронавірусом, загалом хворіють 143 людини

На Донбасі загинули двоє українських військових

СБУ блокувала роботу міжнародної інтернет-мережі з легалізації доходів через криптовалюти, створеної переселенцями з ОРДЛО

МОЗ має намір закупити 400 машин "швидкої" до кінця року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА