Інтерфакс-Україна
18:32 16.11.2018

СБУ затримала завербованого ФСБ РФ кілера під час підготовки до вбивства херсонського активіста

2 хв читати
СБУ затримала завербованого ФСБ РФ кілера під час підготовки до вбивства херсонського активіста

Співробітники Служби безпеки України затримали в Києві чоловіка, завербованого ФСБ Росії для вбивства українських громадських активістів для дестабілізації ситуації в країні напередодні майбутніх президентських виборів.

"Наші контррозвідники встановили, що спецслужби країни-агресора планували здійснити в Україні низку терористичних актів, спрямованих проти відомих громадських активістів. Для цієї мети ФСБ завербувала переселенку з Донбасу, яка і підшукала виконавця. В обмін на отримання бажаного російського паспорта жінка запропонувала на роль кілера свого колишнього чоловіка. Тариф на вбивство становив тисячу доларів, і першою жертвою мав бути один із керівників обласної політичної організації Херсона. І спецслужбу РФ очікувало фіаско", - йдеться в оприлюдненому в п'ятницю прес-центром СБУ повідомленні.

Завдяки спецоперації правоохоронців цьому злочину вдалося перешкодити. Оскільки виконавець перебував під пильною увагою співробітників спецслужби, його відстежили і замінили бойові патрони на холості, спрацювавши на випередження, як і в ситуації з імітацією вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка. Українські правоохоронці продовжили контролювати подальші дії кілера для підтвердження його зв'язків з ФСБ.

"Неприємність" з першим вбивством не зупинила планів "компетентних органів РФ", і кілер отримав у Москві нове завдання на ліквідацію ще одного лідера херсонської громадської організації. Під час підготовки до цього злочину правоохоронці затримали його в столиці. Зараз зловмисникові оголошено про підозру і обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві за добу відновлено теплопостачання у близько 800 будинках - Кулеба

Сили оборони відбили з початку доби 140 ворожих атак - Генштаб

Американська присутність в Гренландії може включати розміщення військових баз на її території - ЗМІ

Сили оборони звільнили Сухецьке, противник просунувся у двох населених пунктах на Донеччині та Запоріжжі

Україна та Швейцарія підписали Меморандум про взаєморозуміння на CHF30 млн для підтримки МСП

Експосланець Трампа по Україні Келлог сподівається на мир до Дня Незалежності

Літак Зеленського очікується у Швейцарії зранку у четвер – авіаресурс

"Укрзалізниця" змінює графік руху: 118 поїздів далекого сполучення курсують за оновленим розкладом з 22 січня

Українська делегація обговорила з однією з найбільших американських інвестиційних компаній BlackRock відновлення України

Гілі: Ми не повинні забувати, хто супротивник, а хто союзник. Наша місія - підтримувати Україну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА