12:34 21.11.2018

Кінорежисер Жан-Люк Годар відмовився співпрацювати з Ермітажем через справу Сенцова

2 хв читати
Кінорежисер Жан-Люк Годар відмовився співпрацювати з Ермітажем через справу Сенцова

Кінорежисер Жан-Люк Годар відмовився від спільного проекту з Ермітажем через справу Олега Сенцова, повідомляє прес-служба музею.

"Деякий час тому наші французькі партнери та колеги наполегливо запропонували Ермітажу здійснити спільний проект із Жаном-Люком Годаром. Ермітаж погодився і було проведено переговори про те, що Годар приїде в грудні до Ермітажу для того. На жаль, днями він повідомив, що з огляду на справу Олега Сенцова він вважає, що не має права відвідати Ермітаж і стежить за розвитком подій", - йдеться в повідомленні.

Директор Ермітажу Михайло Піотровський прокоментував заяву Ж-Л.Годара. "Я постійно повторюю формулу - в умовах політичних загострень мости культури мають вибухати останніми. Ермітаж і я особисто робимо все, щоб здійснювати цей принцип", - сказав він.

Ж.-Л.Годар - франко-швейцарський кінорежисер, кінокритик, актор, сценарист і кінопродюсер, який стояв біля витоків французької нової хвилі в кінематографі. Один з останніх його фільмів "Прощай, мова" було удостоєно призу журі Каннського кінофестивалю та низки інших нагород.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону в серпні 2015 року засудив українського режисера О.Сенцова, затриманого в Криму в 2014 році, до 20 років колонії суворого режиму. У РФ його звинуватили в створенні на території Криму терористичного співтовариства.

14 травня 2018 року О.Сенцов оголосив голодовку з вимогою відпустити всіх українців, "утримуваних у РФ". Під час голодовки медичний персонал колонії підтримував його життя поживними сумішами.

5 жовтня заступник директора ФСВП Росії Валерій Максименко повідомив "Інтерфаксу", що О.Сенцов припинив голодовку, письмово погодившись вживати їжу. Сам засуджений заявляв про припинення голодовки з 6 жовтня через загрозу початку примусового годування. Заяву засудженого поширив його адвокат Дмитро Дінзе. При цьому режисер вважає, що мети голодовки досягнуто.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА