17:14 23.11.2018

Мадрид хоче від Лондона письмових гарантій на право вето щодо проблеми Гібралтара

3 хв читати

Влада Іспанії вимагає від Лондона надати письмові гарантії згоди на наділення Мадрида правом ветувати будь-яку угоду щодо Brexit у разі неможливості вирішити проблему Гібралтара, повідомляють західні ЗМІ з посиланням на держсекретаря Іспанії Луїса Нальду.

"Ми вимагаємо, щоб британська влада оприлюднила (заяву про право Іспанії на вето - ІФ) до засідання Європейської Ради", - заявив Л.Нальда.

Він зазначив, що прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес не вирішуватиме, чи варто йому брати участь у саміті 25 листопада, доки не побачить гарантій від британської сторони.

Іспанія, зокрема, хоче, щоб у документах про майбутні відносини ЄС і Великої Британії було чітко позначено те, що будь-які рішення щодо Гібралтара Лондон може ухвалювати лише в прямих переговорах із Мадридом. Наразі такий пункт в документах, пов'язаних із Brexit, відсутній.

Західні ЗМІ зазначають, що у П.Санчеса поки що немає можливості використовувати вето щодо угоди з Brexit.

У четвер ЄС і Велика Британія на рівні переговірників погодили декларацію про майбутні відносини, в якій також нічого не сказано про Гібралтар.

26-сторінкова декларація про майбутні відносини Великої Британії та ЄС разом із 585-сторінковим проектом угоди про вихід Великої Британії з ЄС становить пакет документів, які мають бути погоджені на саміті ЄС 25 листопада.

Раніше в листопаді П.Санчес заявляв, що Іспанія може виступити проти угоди, якщо в ній не буде чітко позначено переговорний процес щодо Гібралтара і статусу його кордону з Іспанією між Мадридом і Лондоном.

Іспанський прем'єр зазначав, що питання Гібралтара принципово важливе для його країни і діалог щодо нього має відбуватися безпосередньо між Іспанією та Великою Британією.

"Гібралтар не належить Великій Британії, тому ми як країна не можемо прийняти, що те, що буде відбуватися з Гібралтаром, залежить від переговорів Великої Британії та ЄС. Необхідно, щоб це були переговори між Великою Британією та Іспанією", - заявив він 20 листопада.

Раніше глава МЗС Іспанії Жозеп Боррель заявляв, що Іспанія не прийме угоду щодо Brexit, якщо не буде ясності в тому, як відбуватимуться переговори щодо майбутнього статусу Гібралтара.

Головний міністр Гібралтара Фабіан Пікардо потім заявив, що він шкодує, що позиція Мадрида "суперечить позитивному та конструктивному підходу, ухваленому в переговорах за участю Гібралтара в рамках процесу стосовно виходу з ЄС".

У статті 184 проекту угоди щодо Brexit йдеться, що ЄС і Велика Британія спробують узгодити домовленості про майбутні відносини до кінця перехідного періоду в грудні 2020 року. На Даунінг-стріт пояснили, що це питання стосується Гібралтара, так само як і інших заморських територій Великої Британії.

В Іспанії наполягають, що переговори про статус Гібралтара мають вестися безпосередньо між Мадридом і Лондоном і що відповідний пункт має входити до угоди щодо Brexit.

Під час переговорів щодо Brexit Іспанія, Ірландія та Кіпр вели з Великою Британією самостійні переговори, що стосуються питань кордонів.

Гібралтар перейшов Великій Британії в 1713 році за Утрехтським мирним договором, Іспанія потім кілька разів намагалася повернути цю територію.

Наприкінці 1960-х років Іспанія через розбіжності закрила кордон із Гібралтаром. Повністю відкрила кордон Іспанія лише в 1985 році, тобто за рік до свого вступу до Європейського економічного співтовариства - попередник ЄС. Під час виходу Великої Британії з ЄС, таким чином, питання про кордон з Іспанією знову стає актуальним.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Новус Україна" запустив власний "зелений" розподільчий центр у Києві

Кличко пропонує спростити процедуру забезпечення автомобілями людей з інвалідністю, зокрема ветеранів війни

Територіальні центри комплектування працюють 24/7 - Сухопутні війська ЗСУ

По інфраструктурному об'єкту Сум завдано удару КАБ, наслідки атаки уточнюють - ОВА

Кількість загиблих на Донеччині через обстріли протягом дня збільшилася до чотирьох

ТЦК за кордоном не працюватимуть - Міноборони України

Дощова погода в Україні в п'ятницю збережеться, у суботу опадів не прогнозують

Аграрні асоціації попросили ВАКС узяти міністра агрополітики на поруки

Окупанти обстріляли село на Харківщині, поранені двоє пенсіонерок

Майже дві третини українців вважають демократію найкращою системою правління, це шостий показник серед досліджуваних країн - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА