20:11 23.11.2018

Аджику включили до списку пам'ятників культурної спадщини Грузії

2 хв читати
Аджику включили до списку пам'ятників культурної спадщини Грузії

Технології виготовлення абхазької і мегрельської (грузинської) аджики надано статус пам'ятки нематеріальної культурної спадщини, йдеться в повідомленні, опублікованому в п'ятницю на сайті "Законодавчого вісника Грузії".

"Присвоїти статус пам'ятника нематеріальної культурної спадщини елементу нематеріальної культурної спадщини - "Технології виготовлення "абхазької солі - апірпіл-джика" і мегрельської аджики", - йдеться в розпорядженні директора Національного агентства з охорони культурної спадщини Грузії Ніколоза Антідзе.

Службі інформаційних систем Національного агентства доручено відобразити дані об'єкта в державному реєстрі пам'яток Грузії.

Виходячи з того, що перець був завезений до Грузії з Європи в XV столітті, експерти припускають, що поява абхазької аджики пов'язана саме з цим періодом.

Аджику використовували не тільки в кулінарії, але і в лікувальних цілях. Зокрема, з метою превенції захворювань шлунково-кишкового тракту. Колхидська низина складалася з болотної території, і була велика небезпека поширення малярії, з чим місцеве населення боролося саме за допомогою використання гострого перцю.

Аджика - абхазька і грузинська гостра приправа у вигляді пастоподібної маси, до складу якої входять перетерті (традиційно - на камені) червоний перець, коріандр, пажитник блакитний (уцхо-сунелі) й інші пряні трави (свіжі або сушені), часник, з додаванням невеликої кількості кухонної солі.

Раніше статус нематеріальної пам'ятника культури в Грузії був присвоєний грузинському застіллю, багатовіковій традиційній технології витримування вина в глиняній посудині - квеврі, культурі грузинської пшениці, грузинському народному медичному знанню і традиціям його застосування, а також усіх трьох видів грузинської писемності та грузинської боротьби.

Національне агентство з охорони культурної спадщини Грузії функціонує в країні у відповідності до конвенції ЮНЕСКО 2003 року про національну охорону нематеріальної культурної спадщини. Агентство, яке приєдналося до конвенції з 2008 року, покликане реєструвати і зберігати, досліджувати і популяризувати зразки нематеріальної культури Грузії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА