10:38 25.11.2018

Прикордонні кораблі РФ вчинили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України

2 хв читати
Прикордонні кораблі РФ вчинили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України

Прикордонні кораблі Російської Федерації в неділю вчинили агресивні дії проти кораблів Військово-морських сил ЗС України, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря, повідомили у ВМС ЗС України.

"Сьогодні, 25 листопада, кораблі Військово-Морських Сил ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдового буксиру “Яни Капу” здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства. Проте, всупереч Конвенції ООН з морського права та Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки, прикордонні кораблі РФ – прикордонні катери типу “Соболь”, пскр “Дон”, катери типу “Мангуст”, мпк “Суздалец” здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України", – йдеться в повідомленні на сторінці відомства у Фейсбуці в неділю вранці.

В інформації уточнюється, що російський прикордонний корабель "Дон" вчинив таран українського рейдового буксира, внаслідок якого був пошкоджений головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожа, втрачений рятувальний пліт.

У ВМС ЗС України констатують, що "диспетчерська служба окупантів відмовляється забезпечити право свободи судноплавства, гарантоване міжнародними угодами".

Також наголошується, що Росія знову продемонструвала свою агресивну сутність і цілковите нехтування нормами міжнародного права.

"Кораблі ВМС ЗС України продовжують виконання завдань із дотриманням усіх норм міжнародного права. Всі незаконні дії фіксуються екіпажами кораблів і Командуванням Військово-Морських Сил ЗС України та будуть передані компетентним міжнародним органам", – підсумували у відомстві.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА