Інтерфакс-Україна
12:10 28.11.2018

Мін'юст звернувся до ЄСПЛ щодо захисту прав захоплених РФ українських моряків

2 хв читати
Мін'юст звернувся до ЄСПЛ щодо захисту прав захоплених РФ українських моряків

 Міністерство юстиції України від імені Кабінету Міністрів звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) для захисту захоплених Російською Федерацією українських військових моряків.

"Ми звернулися від імені уряду до Європейського суду з прав людини з вимогою застосувати 39 правило - це негайне рішення про звільнення незаконно захоплених українських громадян", - повідомив міністр юстиції Павло Петренко на засіданні уряду в середу.

Він зазначив, що позиція України полягає в тому, що захоплені моряки є військовополоненими і до них мають застосовуватися всі гарантії захисту, які визначено Женевськими конвенціями.

Російські прикордонники 25 листопада ц. р. застосуванням зброї затримали у Керченській протоці буксир "Яни Капу" і два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", що прямували з Одеси до Маріуполя через Чорне та Азовське моря. Судна відконвоювали до Керчі. Затримано 24 українських військових моряків, з них, за різною інформацією, від трьох до шести поранені. Під час операції РФ закривала судноплавство Керч-Єнікальським каналом, залучала вертольоти і бойові літаки.

ЄС і міністерства закордонних справ багатьох країн засудили російські агресивні дії в Азовському та Чорному морях проти українських суден. Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер і міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявили, що в діях української сторони в Керченській протоці не було нічого, що можна було б розцінювати, як провокацію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль на "Рамштайні" закликав партнерів до фінансування виробництва зброї: є загроза втрати переваги в FPV-дронах на передовій

Стубб та генсек ООН обговорили припинення війни в Україні та реформування ООН

"Київтеплоенерго", готуючись до зими, відремонтувало понад 560 водогрійних котлів

Зеленський привітав прем'єра Норвегії з результатами виборів та подякував за підтримку

Велика Британія профінансує та виробить тисячі далекобійних дронів для України – міністр оборони

Пісторіус на "Рамштайні": Німеччина започаткує нову ініціативу "deep strike" та посилить підтримку закупівлі безпілотників дальньої дії

Перші пускові установки двох систем Patriot, які Німеччина зобов'язалася поставити, вже передані Україні - Пісторіус

Розпочалося 30-те засідання у форматі "Рамштайн"

Укроборонпром посів 16 місце за динамікою росту серед оборонних компаній світу - гендиректор

Свириденко передала місії МВФ лист із запитом про нову програму співпраці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА