Інтерфакс-Україна
17:59 28.11.2018

Приведення у виконання чергових смертних вироків у Білорусі засудили в ЄС і Раді Європи

2 хв читати

Євросоюз засуджує нові випадки страти в Білорусі, вважає, що дії білоруської влади суперечать заявленій Мінськом готовності взаємодіяти з міжнародною спільнотою в цьому питанні.

"Європейський Союз знову заявляє про своє тверде й недвозначне неприйняття найвищої міри покарання за будь-яких обставин. Смертна кара порушує невід'ємне право на життя, закріплене в Загальній декларації прав людини, і є жорстоким, нелюдським покаранням, що принижує гідність", - ідеться в поширеній у середу заяві Майї Коцьянчич, офіційного представника глави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні.

"Смертна кара суперечить заявленій Білоруссю готовності взаємодіяти з цього питання з міжнародною спільнотою, зокрема з Європейським Союзом", - наголосила вона.

М.Коцьянчич зазначила, що впровадження білоруською владою мораторію на смертну кару як перший крок до її скасування було б позитивною подією.

"Відчутні кроки з боку Білорусі до дотримання загальних прав людини, зокрема щодо смертної кари, залишатимуться ключовими при формуванні майбутньої політики ЄС щодо Білорусі", - наголошується в заяві.

Виконання смертних вироків засудили також у Раді Європи.

"Смерть - це не правосуддя. Не доведено, що смертна кара має стримувальний вплив на криміногенну ситуацію в будь-якій частині світу", - йдеться в заяві офіційного представника генерального секретаря Ради Європи Даніеля Гольтгена.

"Ми знову закликаємо владу впровадити мораторій на застосування смертної кари як перший крок на шляху до її скасування. Це усуне останню перешкоду (для Білорусі - ІФ) на шляху до Ради Європи й наблизить Білорусь до універсальних цінностей прав людини, демократії та верховенства закону", - додав Д.Гольтген.

Цього тижня правозахисникам стало відомо про приведення у виконання двох нових смертних вироків у Білорусі. За їх твердженням, були страчені фігуранти справи "чорних ріелторів" Ігор Гершанков і Семен Бережнов. Отже, за цей рік було виконано чотири смертних вироки.

Ще двоє людей у Білорусі залишаються в камері смертників.

Білорусь є єдиною країною в Європі та на просторі СНД, де зберігається смертна кара, яка, відповідно до Конституції, застосовується як виняткова міра покарання за особливо тяжкі злочини. Вирок суду приводиться у виконання через розстріл.

Родичам смертників, як правило, не повідомляють про розстріл і не надають можливості останньої зустрічі перед стратою. Відповідно до білоруського законодавства, тіла розстріляних не видаються родичам для поховання, а місце їх поховання не повідомляється.

Смертну кару в республіці засуджують ЄС, ОБСЄ і низка міжнародних організацій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Посольство України в Німеччині спростувало інформацію про передчасність завершення візиту Зеленського до Берліна

З початку доби Сили оборони відбили 197 ворожих атак - Генштаб

Сибіга: очікуємо, що російська сторона не буде зривати наступну зустріч і негайно надасть свій "меморандум"

Документ України містить чіткі кроки до припинення вогню та миру, всі чекають на "меморандум" РФ – радник Зеленського

Інформація Spiegel про дострокове завершення візиту Зеленського у Німеччину не відповідає дійсності - джерела

Умєров передав російській стороні документ з позицією України щодо припинення вогню

Шмигаль обговорив з фінськими бізнесменами співпрацю в оборонній галузі на виставці воєнних технологій BRAVE1

Одна людина загинула внаслідок ворожого авіаудару в Сумській області - ДСНС

Україна очікує від Москви "меморандум" до анонсованої на 2 червня двосторонньої зустрічі – Умєров

Сибіга: очікуємо, що російська сторона не буде зривати наступну зустріч і негайно надасть свій "меморандум"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА