Інтерфакс-Україна
11:10 03.12.2018

Французькі "жовті жилети" вимагають відставки уряду

2 хв читати
Французькі "жовті жилети" вимагають відставки уряду

Представники руху "жовті жилети" у понеділок закликали французький уряд піти у відставку і призначити колишнього начальника Генштабу Збройних сил Франції П'єра де Вільє прем'єр-міністром.

"Вимагаємо відставки нинішнього уряду", - сказав представник "жовтих жилетів" у департаменті Воклюз Крістоф Шаленсон в ефірі радіостанції "Ероп-1".

"Я прекрасно бачу на чолі уряду генерала де Вільє. У нього є авторитет, і потрібно, щоб він очолив уряд", - зазначив К.Шаленсон.

П'єр де Вільє з 2014 до 2017 року очолював генштаб ВС Франції. Він пішов у відставку через розбіжності з президентом Франції Емманюелем Макроном, зокрема, через плани уряду скоротити військовий бюджет. Тоді багато політичних діячів розкритикували французького лідера, оскільки П'єрде Вільє мав широку підтримку як серед населення, так і серед політиків.

Представник "жовтих жилетів" у понеділок заявив, що відставка П'єр де Вільє стала "першою великою кризою п'ятирічного президентського терміну Макрона".

Напередодні після повернення з саміту G20 у Буенос-Айресі президент Франції Е.Макрон скликав екстрене засідання. Він розпорядився, щоб прем'єр-міністр країни Едуар Філіп провів у понеділок зустріч із главами основних французьких політичних партій, а також представниками руху. Е.Макрон також рекомендував главі МВС Крістофу Кастанеру вивчити питання можливості "адаптації" сил забезпечення порядку з урахуванням подій 1 грудня.

"Жовті жилети" протестують вже кілька тижнів проти рішення влади підвищити ціни на бензин. Однак багато спостерігачів зазначають, що масштабні демонстрації у Франції - показник невдоволення населення роботою уряду загалом.

У суботу протестні акції "жовтих жилетів" і заворушення охопили практично всю країну. У них взяли участь десятки тисяч людей. Французькі телеканали показали репортажі з різних міст Франції як великих і середніх, так і невеликих. Усюди були зіткнення з поліцією і погроми.

У центрі заворушень опинився Париж, де протестувальники розбивали вітрини великих центральних магазинів, закидали поліцейських камінням, димовими шашками і пляшками із запальною сумішшю. Учасники акцій навіть увірвалися до музейного приміщення Тріумфальної арки, де пошкодили статую Наполеона. Через масові протести у французькій столиці були закриті головні торгові центри, зокрема й знаменита "Галерея Лафаєт".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

17 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Експорт російської нафти впав до найнижчого за три роки рівня – ЗМІ

ВМС Швеції зафіксувало озброєних військовослужбовців на борту суден тіньового флоту РФ

Мерц допустив пряму військову протидію європейського контингенту в Україні у випадку вторгнення РФ - ЗМІ

Законопроєкт про санкції за купівлю та сприяння імпорту російської нафти внесли на розгляд Сенату США – Стефанішина

Стармер розпорядився провести термінову перевірку іноземного втручання у британську політику- ЗМІ

Трамп підписав указ, який ще більше обмежує в'їзд іноземців на територію США

Двох цивільних поранено внаслідок удару російського БпЛА в Запоріжжі – ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 255 ворожих атак - Генштаб

Безплатні шкільні обіди будуть доступні для всіх школярів з 2026р - Бережна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА