Інтерфакс-Україна
15:25 03.12.2018

Українці вважають бойові дії на Донбасі, корупцію і низький рівень виробництва основними проблемами для країни

2 хв читати

Бойові дії на Донбасі, корупція в державних органах влади та низький рівень виробництва є основними проблемами для України на думку більшості громадян країни, опитаних під час соцдослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у вересні-жовтні поточного року.

Згідно з оприлюдненими в понеділок результатами опитування, респондентам було запропоновано назвати "три проблеми з названих, які є найважливішими для України". Бойові дії на Донбасі такою проблемою назвали 57% опитаних, корупцію - 49%, низький рівень виробництва - 26% респондентів.

Далі з невеликим відривом ідуть зростання цін (24%), безробіття (22%), некомпетентність влади (21%).

Також українці розглядають як проблеми політичну нестабільність (16%), соціальний захист бідних (13%), відносини з Росією та зниження курсу гривні (по 11%).

При цьому затримку зарплат/пенсій, екологію і брак/імовірність відключення газу, електроенергії, води вважають основними проблемами України лише по 3% опитаних, а права власності на землю і статус російської мови – лише по 2% респондентів.

Водночас на запитання про три найважливіші проблеми особисто для них респонденти відзначили зростання цін (68%), воєнні дії на Донбасі (29%), зниження курсу гривні (27%), безробіття (24%), систему охорони здоров'я (22%), соціальний захист бідних (20%).

Статус російської мови важливою проблемою вважають для себе особисто 1% опитаних.

При цьому відносини з Росією однією з найважливіших для себе особистою проблемою назвали 4% українців, а російську присутність у Криму - 2%.

Опитування "Динаміка суспільно-політичних поглядів в Україні" проводила з 29 вересня по 14 жовтня 2018 року Соціологічна група "Рейтинг" на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами й типами поселення. Вибіркова сукупність: 2400 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Похибка репрезентативності дослідження: не більше ніж 2,0%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА