17:58 03.12.2018

Підтримуваний Соросом університет через тиск угорської влади перебереться до Відня

1 хв читати
Підтримуваний Соросом університет через тиск угорської влади перебереться до Відня

Центрально-Європейський університет, заснований за участю американського фінансиста Джорджа Сороса й акредитований у США та Угорщині, підтвердив переїзд із Будапешта до Відня у зв'язку з тиском угорської влади, передає в понеділок агентство "Ассошіейтед прес".

Переїзд має розпочатися з вересня 2019 року. Раніше угорська влада відмовилася підписати угоду, що дозволяє університету продовжувати роботу на території Угорщини.

У свою чергу ректор університету Майкл Ігнатьєв назвав ситуацію, що склалася в Угорщині навколо американсько-європейського університету, "безпрецедентною" для країни НАТО та ЄС.

При цьому в університеті пообіцяли в міру можливостей продовжувати роботу в Будапешті.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинувачує Дж.Сороса - вихідця з Угорщини - в прагненні підірвати у своїх інтересах християнську Угорщину та Європу, використовуючи для цього імміграцію мусульман, а також засновані Дж.Соросом неурядові організації.

У 2017 році поправки до закону про освіту заборонили діяльність в Угорщині будь-якого іноземного університету, що не має навчальної структури в країні походження: зокрема, під ці обмеження підпав Центрально-Європейський університет, який вважається американським навчальним закладом, але не має у США відповідної структури.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА