11:20 07.12.2018

Геращенко: Україні слід подолати стереотипи і сексизм у силових структурах та армії

2 хв читати
Геращенко: Україні слід подолати стереотипи і сексизм у силових структурах та армії

Українські жінки обстоюють не лише своє право на присутність у політиці та інших державних сферах, а й право впливу на ухвалення рішень, наголошує перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Виступаючи на II Українському жіночому конгресі в п'ятницю в Києві, І.Геращенко розповіла, що в нинішньому скликанні українського парламенту лише 49 жінок, але вони дуже активні. "Не просто присутність жінок у Раді, а вплив жінок на ухвалення рішень - за це ми і боремося. Не лише прикрашати... а й впливати на ухвалення державних рішень", - наголосила вона.

Перший віце-спікер парламенту зазначила: "Своїм завданням ми бачимо не лише збільшення жінок у політиці, тому що не буває впливу жінок в одній конкретній сфері. Наше завдання - це подолання стереотипів, сексизму в тих сферах, які традиційно були дуже консервативними щодо жінок. Насамперед ми говоримо про силові структури, армію".

І.Геращенко висловила задоволення тим, що було ухвалено закон, який зробив можливим призначення жінок-офіцерів. За її словами, нині за контрактом у Збройних силах України служать понад 25 тис. 300 жінок, 3 тис. 300 із них - офіцери.

"Переконана, що крок за кроком мають бути подолані стереотипи щодо тих жінок, які обрали службу в армії", - сказала вона.

За словами І.Геращенко, Міністерство закордонних справ залишається найбільш консервативним у гендерному плані: на тлі великої кількості жінок на посадах середньої ланки в зовнішньополітичному відомстві жінок-послів лише декілька.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА