14:20 07.12.2018

Президенти України та Литви нагородили одне одного найвищими нагородами двох країн

2 хв читати
Президенти України та Литви нагородили одне одного найвищими нагородами двох країн

Президент України Петро Порошенко вручив президенту Литви Далі Грибаускайте найвищу нагороду України, якою можуть бути нагороджені іноземці - орден Свободи, а глава Литовської держави вручила українському лідеру найвищу держнагороду Литовської Республіки орден Вітовта Великого.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", церемонія нагородження відбулася в Маріїнському палаці, де тривали зустріч лідерів двох держав і двосторонні українсько-литовські переговори.

Главу Литовської Республіки нагороджено "за надзвичайні особисті заслуги у зміцненні українсько-литовських міждержавних відносин і захисті суверенітету та територіальної цілісності України".

Також Д.Грибаускайте вручила П.Порошенку орден Вітовта Великого. Глава Української держави нагороджений за особистий внесок у зміцнення і розвиток відносин між Україною та Литвою і за поглиблення політичного, культурного та економічного співробітництва між двома народами.

"Це нагорода не особисто Порошенку, це нагорода вам. Вам за вашу мужність, за ваш опір, за вашу боротьбу за свободу у вашій країні, й це лише для вас нагорода. Вам і тільки вам. Ця нагорода вам, український народе", - сказала Д.Грибаускайте, звертаючись до присутніх.

Орден Свободи - державна нагорода України, заснована для нагородження громадян за видатні й особливі заслуги в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних і політичних реформ, обстоювання конституційних прав і свобод людини і громадянина. Орден Свободи є найвищим орденом України, яким можуть бути нагороджені іноземці.

Орден Вітовта Великого - найвища державна нагорода Литовської Республіки. Орден заснований 1 вересня 1930 р. до 500-ї річниці від дня смерті князя Литовського Вітовта Великого.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА