Інтерфакс-Україна
07:29 18.12.2018

Православна церква України не залежатиме ні від Константинополя, ні від держави

2 хв читати
Православна церква України не залежатиме ні від Константинополя, ні від держави

Новообраний предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній підкреслює, що нова церква буде самостійною структурою, і не буде залежати ні від Константинополя, ні від української держави.

"Ми чуємо, що ця церква не буде повноцінною автокефалією, що вона буде в підпорядкуванні у Константинополя, але це неправда. Після обрання ім'я нового предстоятеля вже було в диптиху проголошено на Фанарі. Це означає, що ми займаємо почесне, хоча і останнє 15- е місце в диптиху, і будемо незалежною повноцінною автокефальною церквою", - сказав він в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV в понеділок увечері.

Митрополит Епіфаній зазначив, що Константинопольський патріархат, як "мати-церква", сприяє і допомагає українській православній церкві, щоб було об'єднання, була створена структура цієї церкви. "А в подальшому, вже після вручення томосу ми будемо самокерованими, будемо управляти тут в Києві і приймати рішення на користь цієї церкви. А з Константинополем, звичайно, будемо з вдячністю підтримувати духовні відносини", - вказав він.

Предстоятель нової церкви визнав, що самостійно, без втручання і допомоги Вселенського патріарха Варфоломія, в Україні не могли знайти взаєморозуміння і сісти за стіл переговорів. "Хоча такі випадки були, наприклад, в 2008 році, за часів Блаженнішого митрополита Володимира, який прагнув до єднання, але зовнішні сили зробили все для того, щоб цього не сталося", - нагадав митрополит Епіфаній.

Він також підкреслив, що держава не повинна втручатися в справи церкви і створена церква не буде "державною церквою". "Це постійно підкреслює президент Петро Порошенко. Він тільки допомагає і сприяє тим процесам, які зараз необхідні", - зазначив глава нової церкви.

"Під час підготовчого процесу церква виконувала свою роль, а держава свою роль. Але ми знаємо, що в історії всі автокефальні православні церкви були створені за допомогою держави і влади, тому що це стосується національної безпеки, духовної безпеки, яка є дуже важливою", - вказав митрополит Епіфаній.

На його думку, якби ще в 1992 році була створена єдина українська православна церква, то не було б окупації Криму і війни на Донбасі. "Але, на жаль, українське суспільство було розділене на церковному грунті. Була українська церква, яка дійсно відстоювала інтереси українського народу, а була церква, яка відкрито відстоювала інтереси агресора", - заявив він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський і Моді домовилися запланувати зустріч у вересні на Генасамблеї ООН та опрацювати обмін візитами

Новообраний президент Польщі Навроцький обговорить із Трампом розміщення американських військ на польській території

Розмова спікерів парламентів України та Латвії: завершення війни має ґрунтуватися на міжнародному праві та територіальній цілісності

Міжнародна співпраця має вирішальне значення для посилення санкцій проти агресора й підготовки України до CBAM - CMO "Метінвесту"

З ТОТ Херсонщини вдалося повернути чотирнадцятирічну дівчинку - ОВА

Україна та Чехія розпочнуть реалізацію спільного проєкту в Дніпрі, повідомив голова МЗС Чехії

Україна не повинна сповільнювати реформи та ставити під сумнів верховенство права - голова МЗС Чехії про євроінтеграцію

Бойовик "ДНР" заочно отримав максимальний термін ув'язнення за зґвалтування жінки під час окупації Харківщини

На Нікопольщині постраждали 5 людей через російські удари в понеділок – ОВА

МОЗ оновив маршрути допомоги звільненим із полону та перелік закладів охорони здоров’я

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА