Інтерфакс-Україна
16:05 18.12.2018

Українські водоканали опинилися під загрозою припинення енергопостачання з 1 січня 2019 року

2 хв читати
Українські водоканали опинилися під загрозою припинення енергопостачання з 1 січня 2019 року

Українські водопостачальні підприємства не змогли відібрати постачальників електроенергії за підсумками тендерів, проведених у листопаді-грудні 2018 року, що загрожує припиненням постачання електроенергії з 1 січня 2019 року.

"На сьогодні жоден постачальник електроенергії не взяв участь у тендерах, які були проведені в листопаді-грудні на постачання електроенергії для підприємств критичної інфраструктури. Таким чином, жоден водоканал в Україні не має надійного постачальника електроенергії", - заявив народний депутат, перший заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський під час погоджувальної ради Верховної Ради в понеділок.

За його словами, така проблема виникла і у водоканалів, що мають заборгованість за електроенергію, і у водоканалів без таких боргів. Аналогічне становище й у підприємств комунальної теплоенергетики.

Для врегулювання цієї ситуації профільний комітет розробив законопроект №9406, яким пропонується гарантувати комунальним структурам енергопостачання підприємствами універсальних послуг (ПУП), які з 1 січня 2019 року постачатимуть електроенергію як правонаступники існуючих обленерго. За словами Д.Андрієвського, необхідно передбачити його розгляд поточного сесійного тижня.

Як повідомлялося, в жовтні Міністерство енергетики та вугільної промисловості спільно з профільним комітетом ВР анонсувало внесення до парламенту законопроекту про зміни до закону "Про ринок електроенергії", спрямованого на запобігання проблемам, які можуть виникнути під час запуску роздрібного ринку електроенергії з 1 січня 2019 року. Зокрема, повідомлялося, що для гарантованого постачання електроенергії найуразливішим споживачам планується закріпити поступовий перехід до ринкових механізмів формування цін. Зокрема, постачання електроенергії таким споживачам здійснюватиметься на умовах універсальної послуги - за цінами, які розраховуватиме Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуги (НКРЕКП).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Спеціалісти ООН з прав людини засуджують нову смертоносну хвилю російських атак по всій Україні

Кількість постраждалих через ворожу атаку на Київщині збільшилась до 31 людини, з них – 7 дітей

МЗС України: Закликаємо партнерів до посилення тиску на Росію та зміцнення обороноздатності України

Нідерланди 26 травня відправлять Україні останній із 24 обіцяних F-16

Кандидат у президенти Польщі Тшасковський за вступ України до НАТО, але проти направлення військ

Початок тижня в Україні буде теплим, у більшості областей - дощі, місцями грози

Через ворожу атаку на Київщині постраждали 29 осіб, серед них – 6 дітей

До України з полону повернулися 303 військовослужбовці

У Куп'янську двоє загиблих і троє постраждалих внаслідок ворожого авіаудару

УЧХ надає допомогу постраждалим на місцях російської атаки ракет на Україну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА