Інтерфакс-Україна
13:58 04.01.2019

Комісія Мінкульту, що здійснює перевірку святині Києво-Печерської лаври, мовчить, оскільки встановила факти підміни мощей, висловлює припущення нардеп Ігор Луценко

2 хв читати
Комісія Мінкульту, що здійснює перевірку святині Києво-Печерської лаври, мовчить, оскільки встановила факти підміни мощей, висловлює припущення нардеп Ігор Луценко

Комісія Мінкульту, що здійснює перевірку святині Києво-Печерської лаври, мовчить, оскільки встановила факти підміни мощей, висловлює припущення нардеп Ігор Луценко

Київ. 4 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Народний депутат України Ігор Луценко (фракція "Батьківщина") передбачає, що комісія Міністерства культури, що здійснює перевірку святинь Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, досі не відзвітувала про результати інвентаризації, оскільки встановила факти підміни мощей.

"Проблема полягає в тому, що, швидше за все, там вже все вивезено... Вивезли все ці мощі...", - сказав І. Луценко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

Він висловив думку, що з цієї причини результати роботи комісії Мінкульту досі не відомі. У зв'язку з цим нардеп вважає за необхідне проаналізувати, як відбувалася інвентаризація.

"Генетична експертиза є чи ні? Це автентичні мощі або муляжі? Куди все поділося? ... Це, швидше за все, будуть приголомшливі факти, і тому туди досі нікого не пускають", - висловив переконання парламентарій.

І.Луценко сподівається, що в січні Антикорупційний комітет Верховної Ради, членом якого він є, запросить представників Міністерства культури для звіту роботи комісії, "щоб вони відзвітували за зроблене і сказали, що вони далі робитимуть".

"Створена комісія з інвентаризації мала вже відзвітувати, але це - вузькочиновницька комісія, і давайте попросимо Мінкульт включити до неї громадськість, народних депутатів. Давайте разом працювати, проводити інвентаризацію", - сказав він.

У свою чергу, екс-директор Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець звернув увагу на те, що держава Україна віддала мощі церкви і нині не є їхнім власником. У зв'язку з цим він висловив переконання в необхідності повертати контроль держави над об'єктами культурної спадщини.

"Власник мощей - не держава Україна. Держава Україна добровільно віддала це у власність церкви. Ось в чому проблема - ми все віддали самі. Треба відновлювати контроль держави над об'єктами культурної спадщини в реальності, зокрема застосовуючи закон", - сказав екс-директор Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець.

Як повідомлялося, спеціальна комісія Міністерства культури України здійснює перевірку святинь, які були передані 30 років тому Києво-Печерській лаврі. Метою комісії є перевірка наявних церковних коштовностей і святинь, які були передані Києво-Печерській лаврі, починаючи з 1988 року - з моменту відкриття монастиря. Робота комісії проходить під наглядом ченців, наглядачів печер і членів Духовного собору обителі.

Об'єкти Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника належать державі Україна, але перебувають у 50-річній оренді в Української православної церкви (Московського патріархату).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак дасть доручення своєму заступнику вивчати питання підняття зарплати військовослужбовцям

РФ не може воювати без Китаю - Єрмак

Більшість у Конгресі США вірить у боротьбу України - член Палати представників Росс

НБК "Укриття" внаслідок удару дрона в лютому налічує приблизно 330 отворів по 30-50 см – глава МАГАТЕ

Єрмак: Для нас важливо, щоб припинення вогню було повне, безумовне, і саме в цьому полягає українська позиція

МАГАТЕ вчергове має проблеми з заміною своєї команди на ЗАЕС, яка перебуває там понад два місяці – Гроссі

Стармер після зустрічі JEF: Підтримка України є "абсолютним фокусом" Британії та її північноєвропейських союзників

Макрон після розмов з Трампом очікує на 30-денне припинення вогню від РФ та попереджає інакше про рішучу відповідь

Внаслідок авіаудару на Сумщині загинула людина, ще одна зазнала поранень – ОВА

Зеленський ввів в дію санкції проти 58 росіян і 74 юросіб, серед них є компанії з Ірану, Узбекистану та Китаю (Гонконг)

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА