Інтерфакс-Україна
07:35 09.01.2019

Трамп назвав ситуацію на кордоні з Мексикою гуманітарною кризою і кризою в галузі безпеки

2 хв читати
Трамп назвав ситуацію на кордоні з Мексикою гуманітарною кризою і кризою в галузі безпеки

Сформована нині на кордоні США з Мексикою ситуація являє собою гуманітарну кризу та кризу в сфері безпеки, заявив президент США Дональд Трамп.

"На наших південних кордонах ситуація перетворилася на гуманітарну кризу, кризу в сфері забезпечення безпеки", - сказав Д.Трамп у відеозверненні до нації.

За його словами, це пов'язано з припливом тисяч нелегальних мігрантів, які влада не в змозі вислати назад.

Д.Трамп зазначив, що нелегальна міграція є головним джерелом надходження в США наркотиків, значна частина тяжких злочинів скоюється нелегальними мігрантами.

Він заявив, що відповідальність за такий стан лежить на конгресі США, який не погоджується на фінансування системи безпеки на південному кордоні США вартістю $ 5,7 млрд.

За його словами, дебати з приводу запропонованої ним стіни - це питання вибору між "правильним і неправильним".

"Цей бар'єр абсолютно важливий для безпеки кордону. Це просто здоровий глузд", - заявив він.

Д.Трамп сказав, що він запропонував побудувати сталеву стіну замість бетонного бар'єра "на прохання демократів".

"Скільки ще американської крові ми повинні пролити, перш ніж Конгрес зробить свою роботу?" - зазначив він.

Президент США заявив, що розраховує, що "шатдаун" уряду припиниться за підсумками його зустрічі з лідерами конгресу в середу.

"Єдине рішення полягає в тому, що демократи ухвалили б закон про витрати, який би захищав наші кордони і відкрив би уряд. Цю ситуацію можна вирішити під час зустрічі за 45 хвилин. Я запросив лідерів конгресу завтра, щоб зробити це", - заявив Д .Трамп у телезверненні.

Тим часом, президент США не став оголошувати надзвичайний стан в країні, що дозволило б йому побудувати прикордонну стіну без схвалення Конгресу США.

Близько чверті установ федерального уряду США призупинили свою діяльність 22 грудня після того, як Конгрес і президент Дональд Трамп не змогли досягти угоди про фінансування в $ 5,7 млрд стіни на кордоні з Мексикою.

Демократи відмовляються санкціонувати виділення $ 5 млрд на будівництво споруди, яка, на їхню думку, не вирішить міграційної проблеми.

Раніше лідер демократичної фракції Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі відкинула ідею оплати зведення прикордонної стіни на мексиканському кордоні, ініційовану президентом Д. Трампом. За її словами, більшість демократів вважають стіну "аморальною, неефективною і дорогою". Вона також зазначила, що під час президентської кампанії Д.Трамп обіцяв, що будівництво прикордонної стіни оплатить Мексика.

Сенатор-демократ Чак Шумер, у свою чергу, заявив, що план Конгресу США про фінансування безпеки кордонів на $ 1,6 млрд не включає кошти на зведення дев’ятиметрової бетонної стіни, передбаченої Д.Трампом.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Лідери країн JEF домовилися запросити Україну до посиленого партнерства

Сі Цзіньпін у Москві: Китай співпрацює з Росією, щоб спільно просувати рівноправний і впорядкований багатополярний світ і всеосяжну, загальнокорисну економічну глобалізацію

Лубінець закликав міжнародну спільноту посилювати тиск на РФ у зв’язку із систематичними порушеннями прав людини на ТОТ

Кабмін виділив Міноборони 10 млн грн на ремонт військової автотехніки, закупівлю оргтехніки та меблів

Розпочала роботу освітня платформа для жителів Криму - Міносвіти

Кабмін передбачив повернення грошової допомоги у разі появи чи установлення місця знаходження військового, який раніше значився загиблим

Кабмін розподілив майже 1,3 млрд грн субвенції на облаштування укриттів, створення та модернізацію їдалень у військових ліцеях

Генштаб ЗСУ: Українські сили на Курщині станом на 16:00 відбили три атак росіян, ще чотири бої тривають

Генштаб ЗСУ: на покровському та новопавлівському напрямках з початку доби ворог здійснив по 18 атак

Ще дев'ятьох дітей повернули в Україну з тимчасово окупованих територій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА