20:18 11.01.2019

Українська делегація підтримує кандидатуру екс-прем'єра Литви Кубілюса на посаду генсека Ради Європи

2 хв читати
Українська делегація підтримує кандидатуру екс-прем'єра Литви Кубілюса на посаду генсека Ради Європи

Делегація Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) підтримає кандидатуру екс-прем'єр-міністра Литви Андрюса Кубілюса на посаду генсека Ради Європи, заявляє голова делегації Володимир Ар’єв (фракція "Блоку Петра Порошенка").

"Щоб не було різних домислів: генерального секретаря Ради Європи обирають члени ПАРЄ. Більшість української делегації давно визначилась - ми підтримуємо кандидатуру Андрюса Кубілюса, колишнього прем'єра Литви і автора проекту плану Маршалла для України", – написав він на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю.

Раніше цього самого дня заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця оприлюднив на своїй сторінці у Twitter повідомлення МЗС від 23 жовтня 2018 року. З нього випливає, що серед кандидатів на посаду нового генерального секретаря Ради Європи Україна підтримує віце-прем'єр-міністра, міністра закордонних справ Хорватії Марію Пейчинович-Бурич.

"Сьогодні Раді Європи як ніколи потрібен лідер, який зможе об'єднати членів, спираючись на принципи та цінності, закріплені в статуті. Хоч ми і переконані, що найкращий і найсильніший кандидат має перемогти у прозорій та чесній боротьбі, ми наполягаємо на тому, що після 70 років домінування чоловіків на чолі Секретаріату жінки Європи мають отримати ще одну можливість скеровувати Раду Європи крізь бурхливі часи", - йдеться в повідомленні МЗС України.

Раніше стало відомо, що чотири політики претендують на посаду наступного генерального секретаря Ради Європи. Зокрема, віце-прем'єр, міністр закордонних справ і міністр оборони Бельгії Дідьє Рейндерс, колишній прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, екс-міністр закордонних справ, депутат парламенту Греції Дора Бакоянні та віце-прем'єр, глава МЗС Хорватії Марія Пейчинович-Бурич.

Комітет міністрів РЄ проведе співбесіди з кожним із кандидатів у березні 2019 року і визначиться з остаточним списком претендентів, який буде передано Парламентській асамблеї Ради Європи для обрання нового генсека.

Голосування в ПАРЄ має відбутися в червні 2019 року.

Мандат нового генсека, який змінить Турбйорна Ягланда, розпочнеться 1 жовтня 2019 року, зазначає прес-служба РЄ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА