Інтерфакс-Україна
19:08 14.01.2019

Генпрокуратура оголосила підозру екс-главі Міноборони України Саламатіну

2 хв читати
Генпрокуратура оголосила підозру екс-главі Міноборони України Саламатіну

Департамент міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури оголосив підозру колишньому міністру оборони України Дмитру Саламатіну, повідомив генпрокурор України Юрій Луценко.

На своїй сторінці в соцмережі Facebook генпрокурор написав про суть підозри: "про участь у складі злочинної організації В.Януковича, заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем та вчинення державної зради в інтересах Російської Федерації, підрив обороноздатності, державної та економічної безпеки України шляхом вчинення умисних дій, спрямованих на витіснення України зі світових ринків зброї на користь РФ".

За інформацією Ю.Луценка, лише умисні дії Д.Саламатіна зі зриву контракту між держпідприємством "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова", державним підприємством "Антонов" і державним підприємством "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогрес" (ДП СЗТФ "Прогрес") та Міноборони Республіки Ірак на постачання, ремонт, обслуговування військової техніки призвело до збитків України на $560 млн.

На сайті Генпрокуратури України повідомляється, дії Д.Саламатіна призвели до суттєвого погіршення відносин між Україною та Іраком, що призвело до "довгострокового припинення зазначених контрактів, дало можливість РФ посилити свої переговорні позиції на цьому ринку як конкурента України".

"Як наслідок, із часу зриву Іракських контрактів Україна не уклала жодного аналогічного широкомасштабного контракту у військовій сфері", - наголошується в повідомленні.

У Генпрокуратурі пояснили, що підозру оголошено за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255; ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191; ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст.111 Кримінального кодексу України.

Д.Саламатін - народний депутат України від Партії регіонів у 2006-2007 роках. У 2010-2012 роках очолював держконцерн "Укроборонпром", був міністром оборони України з лютого до грудня 2012 року, за часів президентства Віктора Януковича.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп заявив, що Росію чекають дуже серйозні наслідки у разі провалу зустрічі на Алясці

Німеччина разом з іншими союзниками готова профінансувати пакет підтримки для України на $500 у рамках PURL - заява

Трамп хоче невідкладно провести тристоронню зустріч з Зеленським, якщо перша з Путіним пройде добре

Трамп вважає необхідним обмін територіями як частину мирної угоди, але сам рішень не прийматиме

Президент Трамп вважає, що будь-які територіальні питання мають вирішуватися тільки з Україною - Макрон

Кабмін ухвалив пакет рішень для підтримки прифронтових регіонів – Свириденко

Мерц: переговори з нашими друзями та партнерами проходять дуже добре, є надія на мир в Україні

Зеленський і Мерц обговорили зміцнення української ППО двома додатковими системами Patriot

Консультації Трампа з європейськими літерами тривали понад годину – канцелярія президента Польщі

Трамп вважає, що НАТО не повинно входити до гарантій безпеки для України, але США та союзники мають бути їх частиною - Макрон

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА