21:34 15.01.2019

САП звернулася до Кабміну і ФДМ для невідкладної розробки механізму повернення ЗТМК у держвласність

4 хв читати
САП звернулася до Кабміну і ФДМ для невідкладної розробки механізму повернення ЗТМК у держвласність

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) звернулася до Кабінету Міністрів України та Фонду держмайна країни з ініціативою невідкладної розробки і затвердження детального плану повернення цілісного майнового комплексу (ЦМК) Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) у сферу державного управління та термінового початку його реалізації.

Як повідомила САП на сторінці у Facebook у вівторок, Спеціалізована антикорупційна прокуратура активно продовжує захист інтересів держави щодо забезпечення повернення ЦВК ЗТМК.

Водночас нагадується, що 9 липня 2018 року Господарський суд Запорізької області повністю задовольнив позов керівника САП Назара Холодницького в інтересах держави в компанії "Толексіс Трейдинг Лімітед" (Кіпр) і ТОВ "ЗТМК" про розірвання договору про створення цього ТОВ і повернення державі ЦВК.

12 грудня 2018 року Центральним апеляційним господарським судом (Дніпро) обґрунтовано відмовлено в задоволенні апеляційних скарг відповідачів і залишено без змін це рішення суду першої інстанції.

"Отже, судове рішення вступило в законну силу і підлягає негайному виконанню. З метою організації виконання цього рішення Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою підготовлено і направлено відповідні листи прем'єр-міністру України та керівнику Фонду державного майна України з ініціативою невідкладної розробки і затвердження детального плану повернення ЦВК ЗТМК у сферу держуправління і термінового, із залученням усіх уповноважених органів виконавчої влади, почала його реалізацію", - констатується в інформації прокуратури.

При цьому САП розраховує на активну державну позицію відповідних органів влади, їхніх посадових осіб і вжиття ними всіх можливих заходів, спрямованих на якнайшвидше встановлення контролю над зазначеним державним майном, його справедливої оцінки і забезпечення подальшого ефективного управління, повної відповідності стратегічним економічним інтересам України.

"Таким чином, САП вжито усіх можливих заходів представництва інтересів держави поза кримінального характеру. Судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням директора ТОВ "ЗТМК" триває", - резюмується в інформації САП.

Як повідомлялося, САП подавала до Господарського суду Києва дві позовні заяви про розірвання договору ФДМ з компанією Tolexis Trading Ltd. про створення ТОВ "ЗТМК". Перший позов САП подала в грудні 2016 року. Однак суд, на думку САП, незаконно двічі відмовив у розгляді справи по суті без належного повідомлення прокурора у справі. Щоб уникнути затягування розгляду справи (у разі оскарження відмови розгляду справи судом) після оплати нового судового збору та повернення матеріалів з суду САП 25 січня 2017 року подала новий позов щодо розірвання договору про створення ТОВ "ЗТМК".

Донецький апеляційний госпсуд 28 березня 2017 року задовольнив скаргу САП і зажадав від Госпсуду Запорізької області розглянути позовну заяву про розірвання договору ФДМ з Tolexis Trading Ltd., що входить до Group DF, про створення ТОВ "ЗТМК" на базі однойменного держпідприємства.

Госпсуд Запорізької області 9 липня 2018 року повністю задовольнив позов САП в інтересах держави до Tolexis Trading Limited, що входить до Group DF Д.Фірташа, про розірвання договору з ФДМ зі створення ТОВ "ЗТМК" на базі однойменного держпідприємства.

"Суд задовольнив позов керівника САП Назара Холодницька і вирішив повернути майно ЗТМК державі", - констатувала САП, уточнивши, що судове рішення, зокрема, передбачає розірвання договору про створення ТОВ "ЗТМК" №85 від 22 лютого 2013 року, укладеного ФДМ і Tolexis Trading Ltd. у повному обсязі.

Group DF заявила про намір оскаржити це рішення Господарського суду Запорізької області за позовом САП. 28 листопада 2018 року Центральна апеляційний господарський суд розпочав розгляд апеляційних скарг та 12 грудня 2018 року відмовив скаржникам.

Як повідомляв раніше керівник САП Назар Холодницький, встановлено, що в 2013 році ФДМ на виконання постанови Кабінету Міністрів уклав за підсумками конкурсу з компанією Tolexis Trading Ltd. договір про заснування ТОВ "ЗТМК" на базі ДП "ЗТМК" "з метою нібито залучення інвестицій щодо впровадження сучасних прогресивних технологій і створення високорентабельного виробництва".

Згідно з досягнутими домовленостями, ФДМ передав до статутного капіталу створеного суб'єкта цілісний майновий комплекс комбінату, який раніше перебував в управлінні ДП "ЗТМК". Tolexis Trading Ltd., зі свого боку, здійснила внесок у грошовій формі у сумі $110 млн, які мали виняткове цільове призначення, а саме - фінансування модернізації виробництва протягом 2013 року - першого кварталу 2015 року.

Незважаючи на те, що частка держави в ТОВ "ЗТМК" становить 51% (контрольний пакет), фактично підприємство передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, який витратив більшість залучених інвестицій на погашення попередніх заборгованостей ДП "ЗТМК" за енергоносії і перед кредиторами, пов'язаними з Group DF. Надалі ці кошти були виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. При цьому на модернізацію виробництва як головну мету створення підприємства з недержавною часткою фактично було направлено лише 20 млн грн.

З огляду на свідоме невиконання інвестором узятих на себе зобов'язань, САП ініціювала розірвання договору про заснування ТОВ "ЗТМК" і повному поверненні комбінату в сферу держуправління.

Крім того, 14 листопада 2016 року до суду направлено обвинувальний акт щодо директора ЗТМК, який здійснив розтрату цих інвестицій в сумі 492 млн грн, зараз триває розгляд обвинувального акта по суті.

ЗТМК - єдиний в Україні і Європі виробник металевого губчастого титану. Його проектна потужність - 20 тис. тонн на рік, проте через зношування виробничих фондів підприємство наразі може випускати 10 тис. тонн губки.

Держава володіє контрольним пакетом ТОВ "ЗТМК", структури Group DF – 49-відсотковою часткою.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський підписав указ про заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері і подальшого розвитку ядерної енергетики

Білоруси, які просять притулку в Латвії, отримують візи в день звернення - латвійський МЗС

США контактують із Кіпром з питання європейських санкцій стосовно Білорусі

У США кількість померлих через коронавірус перевищила 200 тис

НКРЕКП розробила законопроект про запобігання зловживанням на ринках е/е і газу в рамках синхронізації з євроринками

IATA пропонує впровадити тести на COVID перед зарубіжними рейсами замість карантину після прильоту

У Швеції вперше з 1944 року не проведуть церемонію вручення Нобелівських премій

В аеропорту Гельсінкі почнуть використовувати собак для розпізнавання заражених COVID-19

Британські компанії змушені змінювати плани щодо повернення співробітників з "дистанційки" - ЗМІ

Зеленський розповів Алієву про ситуацію на Донбасі і запросив азербайджанців до участі у великій приватизації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА