Інтерфакс-Україна
08:17 18.01.2019

Обсяг космічного сміття навколо Землі оцінили більш ніж у 7 тис. тонн

2 хв читати
Обсяг космічного сміття навколо Землі оцінили більш ніж у 7 тис. тонн

США, Росія і Китай є лідерами в забрудненні навколоземного простору космічним сміттям, йдеться в опублікованих тезах статті, підготовленої до "Королівських читань" співробітниками Московського державного технічного університету імені М.Баумана.

"Маса сміття (на 2017 рік вона становить близько 7,2 тисячі тонн) на орбіті продовжує зростати - за останні три роки вона зростала щороку приблизно на 100 тонн, або близько 2%", - пишуть вчені.

"Лідером за кількістю космічного сміття є США, на другому місці - Росія, а на третьому - Китай. На ці країни припадає 93% космічного сміття. Щорічно його загальний обсяг збільшується на чотири відсотки", - йдеться в тезах.

Найбільше космічного сміття утворюється через руйнування і зіткнення орбітальних апаратів. Крім того, орбіту засмічують відпрацьовані ступені і розгінні блоки ракет-носіїв, уже недіючі супутники, фрагменти, що відірвалися при запусках.

"За даними на 2017 рік на навколоземній орбіті знаходиться близько 18 тисяч об'єктів розміром більше 10 сантиметрів, в тому числі 1200 супутників, 750 тисяч "літаючих куль" (розмір кожної "кулі" близько сантиметра) і близько 150 мільйонів зовсім дрібних фрагментів, розмір яких менше міліметра", - наголошується в документі.

Фахівці нагадують, якщо в навколоземному просторі уламки рано чи пізно гальмуються, падають і здебільшого згоряють в атмосфері, то на геостаціонарній орбіті вони можуть крутитися вічно. Експерти попереджають, що зіткнення з космічним сміттям може привезти до небезпечних наслідків.

"Останнім часом все більше вчених насторожує так званий синдром Кеслера. Це гіпотетичний розвиток подій на навколоземній орбіті, коли космічне сміття, яке з'явилося в результаті численних запусків штучних супутників, призводить до повної непридатності ближнього космосу для практичного використання", - йдеться в тезах.

У статті розглядаються види космічного сміття, методи боротьби з ним, а також оцінюється ефективність використання цих методів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Китайські компоненти знайдені в дронах, які атакували Київ вночі, в Одесі пошкоджено консульство КНР – МЗС

Внаслідок атаки РФ у Кривому Розі відомо про 6 постраждалих

Зеленський повідомив про повернення групи українців з полону

ЦПД: РФ розсилає в органи влади фейковий лист про підготовку до евакуації міністерств і державних відомств на захід України

Службова недбалість посадовця Міноборони завдала державі збитків на понад 2 млрд грн

Кількість постраждалих у Києві через російський удар зросла до 26 осіб, серед них дитина

Ускладнення роботи транспорту та комунальних підприємств очікується у суботу через грози та шквали

Президент Молдови після нічного обстрілу Києва закликала інші країни допомогти Україні з ППО

Українські оборонні компанії відкриють виробництва в Данії – Сметанін

Генерал США Гринкевич приступив до обов'язків верховного головкому силами НАТО в Європі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА