Інтерфакс-Україна
10:57 22.01.2019

Розвідслужби США і КНДР уже 10 років підтримують регулярні контакти

2 хв читати
Розвідслужби США і КНДР уже 10 років підтримують регулярні контакти

Представники американських розвідслужб протягом десяти років підтримують канал зв'язку з колегами з розвідки Північної Кореї, повідомляє у вівторок газета The Wall Street Journal.

Такі контакти між спецслужбами США та КНДР, за даними газети, розпочалися не пізніше 2009 року. Ключовою контактною особою з боку КНДР вважався Кім Ен Чхоль, колишній глава розвідуправління генштабу КНА. Нині він є заступником голови Трудової партії КНДР і активно бере участь у переговорах зі США, так, нещодавно він зустрічався у Вашингтоні з президентом США Дональдом Трампом і главою Держдепу Майком Помпео.

Вашингтон використовував переговори між розвідками з різними цілями: від обговорення затриманих американців до дискусій із планування саміту лідерів КНДР і США, зазначає газета.

У рамках переговорів до КНДР неодноразово їздили високопоставлені співробітники ЦРУ. Так, двічі їздив до Пхеньяна в 2012 році заступник голови ЦРУ Майкл Морелл, ще як мінімум одна поїздка відбулася за участю його наступниці Евріл Гейнс, повідомляє газета.

Більшість переговорів, що проходили каналом зв'язку, була таємницею, проте деякі зустрічі розвідслужб відбувалися й публічно. Так, пише газета, у 2014 році до КНДР їздив директор національної розвідки США Джеймс Клеппер, щоб обговорити звільнення двох американців.

Потім, наприкінці останнього терміну Барака Обами на посаді президента, канал зв'язку, ймовірно, не використовували, а у 2017 році його відродив Майк Помпео, який обіймав тоді посаду глави ЦРУ. В серпні 2017 року він відправив представника ЦРУ на зустріч із північнокорейцями до Сінгапуру, зазначає газета.

Наразі переговори між США і КНДР здебільшого проводяться відкрито й на високому рівні, зауважує газета. Водночас контакти за участю розвідслужб тривають. Так, у п'ятницю у Вашингтоні Кім Ен Чхоль провів неоголошену зустріч із заступником директора ЦРУ Воном Бішопом, повідомляє газета.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Стурбовані російською агресією, поляки масово йдуть на військові навчання - ЗМІ

Окупанти втратили 86 осіб на покровському напрямку - Генштаб

Сили оборони відбили з початку доби 158 ворожих атак - Генштаб

Через пошкодження інфраструктури поблизу Києва низка поїздів курсуватиме зміненими маршрутами - УЗ

МЗС Румунії: Дії Росії неприйнятні, піднімемо це питання на Генасамблеї ООН, закликаючи дотримання санкцій

Міноборони Румунії підтвердило перехоплення дрона у національному повітряному просторі

60% бюджету проєкту Ukraine Transition Program 2025–2028 спрямують на Миколаївщину, 40% — на інші регіони України

Сили безпілотних систем збили ударно-розвідувальний безпілотник "Оріон" - командувач СБС

Деякі послуги в "Дії" тимчасово не працюватимуть через планові оновлення реєстрів Мін’юсту

У результаті російського авіаудару по Інгульцю на Херсонщині загинула жінка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА